Cílem tohoto pracovního listu je zasadit do historického kontextu čtyři úspěšné prezidentské volby Václava Havla. Základní pomůckou je kromě videa internet.
Hranici mezi západním a východním blokem mezi lety 1948 a 1989 tvořila přísně střežená fyzická hranice. Tento pracovní list pracuje s tématem železná opona.
Zde najdete řešení a metodické pokyny k pracovnímu listu US electinons. Ten list má žákům představit volební systém USA v angličtině. Zároveň je seznámí se základními frázemi, které se pojí s volbami. Je vhodný pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ.
Tento pracovní list má žákům představit volební systém USA v angličtině. Zároveň je seznámí se základními frázemi, které se pojí s volbami. Je vhodný pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ.
Volby prezidenta USA se konají jednou za čtyři roky, vždy první úterý po prvním pondělí v listopadu. Voliči ale v tento den nevybírají přímo budoucí hlavu státu. Přečtěte si s žáky, kdo to jsou takzvaní electors neboli volitelé a co znamenají swing states či klíčové státy.
Pracovní list vede žáky k získání povědomí o složitosti a průběhu amerických prezidentských voleb a k porovnání amerického a českého systému. Žák potřebuje psací potřeby, výtisk pracovního listu a přístup k internetu.
Cílem aktivity je alespoň částečně přiblížit žákům pocit omezení či úplné ztráty sluchu a zároveň simulovat vzájemnou komunikaci lidí s tímto postižením. Pracovní list pracuje s ukázkou z filmu Smetana, která přibližuje, jak přišel skladatel o sluch.
Cílem aktivity je vyzkoušet si práci s textem, který bude přímo navázán na konkrétní hudbu. Žáci si zkusí práci s rytmizací textu, alternativou je aktivita založená na vyjádření hudby jinak než písmem (tancem, obrazem, dramatizací).