Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Prvouka

Stupeň vzdělání

Vybrat

Témata předmětu

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 766

Děti kreslí písničky: V paneláku

02:17

Děti kreslí písničky: V paneláku

Zazpívejme si společně "hymnu" panelákového sídliště. Máte také zkušenosti s bydlením v paneláku? Co myslíte, jaký je rozdíl mezi bydlením v paneláku a bydlením v domečku? Jaké jsou výhody či nevýhody takového bydlení? A jsou děti, které zpívají písničku, s bydlením v paneláku spokojené?

Děti kreslí písničky: Nech brouka žít

02:33

Děti kreslí písničky: Nech brouka žít

Pojďte si s námi zazpívat písničku o broucích. Můžete si pak také nějakého broučka vymodelovat. Inspiraci načerpejte z videa nebo z vlastní představivosti. Zkuste odpovědět na pár otázek: Věděli byste, proč jsou i ti nejmenší broučci důležití a proč je potřeba je chránit? Poznali jste některé hmyzí kamarády z videa? A jaké brouky znáte vy?

Děti kreslí písničky: Zebra

01:39

Děti kreslí písničky: Zebra

Zazpívejte si písničku o zebře. Mimo jiné se dozvíme, že není zebra jako zebra. Podívejte se na video a zkuste v něm najít odpovědi na tyto otázky: Věděli byste, jakou zebru mají v písničce na mysli? Kde bychom ji našli? Proč se jí vlastně říká zebra a k čemu slouží? Pokud chcete, můžete si zebru namalovat a je zcela na vás, jaká bude.

Děti kreslí písničky: Hodiny

02:04

Děti kreslí písničky: Hodiny

Zazpívejte si písničku od kapely Mig 21. Jak už její název napovídá, hlavní roli v písničce mají staré hodiny. I vy si pak můžete zkusit takové hodiny nakreslit. Jako inspirace vám může posloužit videoklip k písničce. Třeba zjistíte, že takové staré hodiny máte doma nebo že visí u babičky na stěně.

Děti kreslí písničky: Píseň pro Světlušku

03:19

Děti kreslí písničky: Píseň pro Světlušku

Píseň pro Světlušku od vítězky soutěže Česko hledá SuperStar Anety Langerové je něčím speciální. Vznikla totiž za účelem podpořit nadaci Světluška, která pomáhá nevidomým lidem a lidem se zrakovým postižením. Písničku spolu s Anetou Langerovou nazpíval nevidomý zpěvák Radim Vojtek. Zkuste k písničce nakreslit obrázek, inspirovat se můžete ve videu.

Děti kreslí písničky: Želva

01:28

Děti kreslí písničky: Želva

Zazpívejte si společně písničku o želvě. Mohli bychom se z jejího příběhu nějak ponaučit? Ve videu, kde je příběh želvy výtvarně zpracován, jsou i různé dopravní značky. Poznali jste některé z nich? Dokázali byste ostatním spolužákům vysvětlit, co znamenají? Zkuste to a žádný spěch, však želva nikam neuteče.

Výroba velikonočních řehtaček

03:53

Výroba velikonočních řehtaček

Podle křesťanské tradice odlétají na zelený čtvrtek zvony do Říma, proto je dříve nahrazovaly řehtačky a klapačky. V některých obcích se tato tradice dodržuje dodnes. Podívejte se, jak se tyto tradiční velikonoční nástroje vyrábějí.

A co když máme strach?

05:39

A co když máme strach?

Co dělat, když máme strach? Bojí se i dospělí? Poslechneme si z čeho mají děti strach. Některé strachy jsou oprávněné, jiné si vytváříme sami. Děti i dospělí. Strach je normální a dá se s ním žít. Někdy nám strach může i zachránit život. Problém je, když strach ovládne náš život. Zeptáme se psychologa, jak strach zvládat.

Slovíčka: Alergie

02:18

Slovíčka: Alergie

Asi každý z nás zná někoho, kdo se potýká s nějakou alergií. Ať už se jedná o alergii na jídlo, zvířata nebo pyl, není to nikdy nic příjemného. Ale co to vlastně ta alergie je? A co to znamená, když se řekne, že je někdo alergický?

Slovíčka: Fobie

01:55

Slovíčka: Fobie

Už jste se setkali s někým, kdo trpí fobií? Povíme si, jak se taková fobie projevuje a z čeho může vzniknout. Také se dozvíme, jak se různým fobiím říká.

Slovíčka: Evakuace

01:53

Slovíčka: Evakuace

Věděli byste, co dělat, když začne evakuace? Dozvíme se nejen, co slovo evakuace znamená, ale i jak si správně sbalit evakuační zavazadlo a co vše do něj patří.

Pálení čarodějnic

00:36

Pálení čarodějnic

Pojďme se společně podívat, jak se v noci z 30. dubna na 1. máje pálí čarodějnice. Této noci se také říká filipojakubská nebo Valpuržina noc a se slaví rovněž v Německu a ve Skandinávii. Dříve se věřilo, že popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Dnes tento večer bývá veselá oslava u ohně a třeba i v maskách.

Načíst další videa
Probíhá načítání

Učíme se společnějeden rok. Děkujeme za váš zájem! Podívejte se, co všechno jsme spolu zvládli.

Prohlédnout
×