ČT edu pomáhá s učením doma i ve škole

Web ČT edu připravila Česká televize pro všechny učitele, rodiče i žáky, kteří chtějí svoje vzdělávací aktivity rozšířit i o kvalitní videa.

Co tedy na ČT edu nyní najdete?

Co tedy na ČT edu nyní najdete?

V tuto chvíli Vám ČT edu nabízí několik tisíc vzdělávacích videí z pořadů České televize. Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, abyste se co nejsnáze dostali k tomu, co Vás zajímá a láká.

A přestože už nyní ČT edu pokrývá přes dvacet předmětů a oblastí, některé chybí. To proto, že ani obsah ČT edu není v tuto chvíli ještě finální. Budeme jej dále doplňovat a rozšiřovat.

Videa vybírají zkušení učitelé

Videa vybírají zkušení učitelé

Pořady České televize procházeli, a dále procházejí, zkušení učitelé a odborníci s odpovídající aprobací, z různých škol i regionů, aby našli videa, která mohou sloužit jako vysvětlení, doplnění, ilustrace či inspirace. A to pro předškoláky i žáky od prvního stupně po střední školu.

Vzdělávací programy se sice školu od školy liší a my jsme museli pro potřeby vyhledávání na ČT edu některé věci zjednodušit, v základu však celý projekt vychází z českého kurikula.

A proč vlastně krátká videa?

A proč vlastně krátká videa?

Audiovizuálně podaná informace probouzí v žácích zájem, emoce a v souběhu s dalšími zdroji podporuje zapamatování probírané látky. I proto mají videa na ČT edu uzpůsobenou stopáž tak, aby udržela pozornost. Původně také proto, aby se s nimi dobře pracovalo ve vyučovací hodině.

U každého videa navíc můžete kliknout na „Přehrát celý pořad“ a dostat se tak k verzi nezkrácené.

ČT edu žije, roste a chce i Vás

ČT edu žije, roste a chce i Vás

Cílem ČT edu je nenechávat kvalitní pořady se vzdělávacím potenciálem ležet ladem v rozsáhlém archivu České televize, ale poskytnout je dále ke školní výuce i domácí přípravě. ČT edu je tedy projekt s uspíšeným začátkem a navíc bez konce.

Pokud pro nás máte tipy na to, jak službu zlepšit, pokud Vám chybí nějaký pořad či video, pokud jste narazili na chybu či nepřesnost – rozhodně nám napište, a to na ctedu@ceskatelevize.cz. Budeme rádi!

ČT edu nejsou pouze videa

1 134

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání