Tento pracovní list je určen pro všechny učitele, kteří pociťují dysbalanci mezi učitelským a osobním životem. Cílem tohoto pracovního listu je navést k zamyšlení se nad vlastní work-life balance a identifikovat, kde by mohlo dojít ke zlepšení.
Tento pracovní list je určen pro všechny učitele, kteří se chtějí víc zaměřit na sebe a svou životní pohodu. První část pracovního listu je určena pro pedagogy, kteří cítí, že více dávají, než dostávají. Druhá část je věnována těm, kteří se chtějí naučit častěji říkat NE.
Metodické doporučení učitelům nabízí další z řady cvičení zaměřených na reflexi a sebereflexi, nabízí „první pomoc“ pro situace, které svádějí k užití hlasitějších projevů (techniky duševní hygieny, dechové techniky), a rovněž příklady respektující komunikace, které lze použít v „konfliktní“ situaci
Metodický list nabízí pestré způsoby ověřování cílových kompetencí tak, aby ověřování smysluplně korespondovalo s tím, co je uvažováno v edukačním plánu. Učitelé si rovněž na praktickém cvičení zopakují edukačně adekvátní nastavování kompetencí v konkrétním učebním procesu.
Metodický list je zaměřený na sebereflexi emocí v různých situacích. Dále budou ukázány příklady vhodných a nevhodných formulací pro komunikaci se žákem a metodický list přidá rovněž tipy, jak se v praxi zdárně vypořádat s empatickou a taktní komunikací.
V metodickém listu je poukazováno jak na benefity domácího procvičování, tak i na rizika, která z nevhodného způsobu zadávání „domácích úkolů“ mohou vyplývat. List ukazuje učitelům inspirativní návrhy, jak pojmout zadání úkolů moderně, učitelé si mohou tuto oblast procvičit i při nabízené aktivitě.