Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Maturita z češtiny: Drama a divadlo

Stejně jako všechno ostatní i divadlo prošlo za těch pár tisíc let, co je tu s námi, vývojem. Od antických tragédií přes Shakespeara a Molièra až k „našemu“ Národnímu a dalším „prknům, která znamenají svět“. Pojďte se s námi podívat na některé hry a události z divadelního světa, které se proměnily v divadelní milníky. A nesmíme zapomenout ani na dramatizace děl, která původně pro divadlo vůbec nebyla určena.

Drama a divadlo pro maturanta

Divadlo je na rozdíl od literatury kolektivním uměním a vždy vzniká spoluprací různých profesionálů. Je opticko-akustické a časově-prostorové. Zapojuje téměř všechny naše smysly. A v tom především tkví jeho kouzlo. Má schopnost vtáhnout diváka do děje a plní mnohem víc než jen estetickou funkci. Schválně, dokážete si na některé z dalších funkcí divadla vzpomenout?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Lidská tragikomedie

Pracovní list pro studenty střední školy, který ověří, jak se orientujete v dramatu a divadle. V tomto pracovním listu se zaměříme na Lidskou tragikomedii.

Pracovní list: Macbeth

Pracovní list pro studenty střední školy, který ověří, jak se orientujete v dramatu a divadle. V tomto pracovním listu se zaměříme na Williama Shakespeara a jeho drama Macbeth.

Pracovní list: Osvobozené divadlo

Pracovní list pro studenty střední školy, který ověří, jak se orientujete v dramatu a divadle. V tomto pracovním listu se zaměříme na Osvobozené divadlo.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání