velikonocni-zvyky-a-tradice

Námět do výuky pro:

Velikonoce nejsou jen koleda a vejce

Velikonoce jsou svátkem, který slavili už pohané, ale pro křesťany představují oslavu zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Kupodivu jde obojí dobře skloubit. Končí půst a je čas na pečení a vaření. Jak se říká nedělím, které Velikonocům předcházejí? Co o které z nich dělat? A kdy chodí koledovat holky?

Velikonoční zvyky a tradice

Velikonoce jsou na rozdíl od Vánoc svátkem pohyblivým a každý rok vycházejí na trochu jiné datum. Jisté je ale to, co který den v týdnu před nimi budeme dělat, nebo nedělat a co jíst, abychom přivolali jaro. Tedy dělali bychom, kdybychom se narodili poněkud dříve. Ale jestli máte chuť, klidně se tradicím můžete věnovat i dnes. Budete pak mít větší jistotu, že jaro přijde.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 1. třídu: Velikonoční tradice

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (1. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Umíte velikonoční koledu? Pokud ne, pusťte si video a naučte se ji!

Pracovní list: Velikonoční zvyky a tradice pro 2. stupeň ZŠ

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ, který ověřuje znalosti o tématu velikonočních zvyků a tradic. Vede žáky ke kritickému zhodnocení získaných informací, argumentaci a obhajobě názoru v diskuzi.

Metodický list: Velikonoční zvyky a tradice pro 2. stupeň ZŠ

Metodický komentář k pracovnímu listu Velikonoční zvyky a tradice. Materiál je určen pro učitele.

Pracovní list pro 2. třídu: Velikonoční tradice

Pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ (2. třídy), který ověří, jak dobře znáte velikonoční tradice. Víte, kdy se chodí koledovat? Jaké je velikonoční tradiční pečivo? Pokud ne, pusťte si video a hned budete o něco moudřejší!

Okruhy

Zima prohrála! Příroda se začíná pomaličku zelenat, vracejí se tažní ptáci, a nejen oni se připravují na hnízdění. My lidé se radujeme z příchodu jara a slavíme Velikonoce. Pohyblivý svátek, který…

Člověk a svět práce · Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Výtvarné aktivity · Dle ročních období a svátků · Člověk a společnost
7 0 0

ČT edu nejsou pouze videa

861

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání