Názorný videonávod, jak uvázat dračí smyčku. Uzel se dříve, před příchodem moderních sedáků, hojně používal v horolezectví. Nicméně dnes vytlačila v horolezecké praxi dračí smyčku praktičtější osmička.
Osmička je jedním z nejznámějších uzlů. Ve videu se dozvíte odpověď na otázku, co to uzel vlastně je. A dále uvidíme podrobný videonávod, jak osmičkový uzel uvázat a vyrobit si z něj ozdobnou klíčenku. Osmička má ale i své praktické využití, např. v horolezectví.
Lodní smyčka je uzel, bez kterého se neobejdou velcí ani malí námořníci. Chcete bezpečně přivázat pramici ke břehu? Použijte lodní smyčku! Nebojte, není to nijak složité. Hravě to zvládne i malý Kuba.
Pojďme se společně podívat, jaká pravidla bychom měli dodržovat, když nám počasí přeje a slunce hodně pálí. Zejména děti by měly při pobytu na slunci nosit pokrývku hlavy a vhodné oblečení. V žádném případě nesmíme zapomínat na pitný režim.
V rámci prázdninových témat se podíváme na výrobu zmrzliny do jednoho pražského zmrzlinářství. Dozvíme se, jak se zmrzlina vyrábí a co nesmí v žádné zmrzlině v žádném případě chybět.
Mikádo je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Je to další hra, která se hraje po celém světě, díky ní si cvičíme motoriku, pozornost i šikovnost. Tak si pojďte taky zahrát.
Při výletech je zábava, ale také se můžete dostat do nebezpečné situace. Co udělat, když se skupině ztratím na místě, kde to neznám? Hlavně žádnou paniku! Vyzkoušejte si s námi Agentův test.
Fenykl je pro naše tělo úžasným pomocníkem. Pomáhá nám při zažívání, zmírňuje bolesti bříška malým dětem, podporuje náš imunitní systém. A navíc při vaření můžeme použít všechny jeho části. Jeho léčebné účinky znali už staří Římané. Také se mu říká římský kopr. Je prostě skvělý!
Mozek je odnepaměti velkou záhadou. Jak tenhle složitý orgán funguje? Na co vědci při jeho zkoumání přišli? A co všechno při tom podstoupili? Proč je většina lidí praváky? Z čeho se mozek skládá, kolik váží a co řídí? Která část mozku nám pomáhá při tanci a která při matematice? Jaké části jsou zodpovědné za různé úkoly? A kde sídlí paměť? Mozek je něco jako superpočítač.
Barvy duhy inspirovaly cukráře Josefa, a proto vám v dnešním díle představí krok za krokem recept na ovocné duhové nanuky. Jak se vyrábějí barvy z jedlých surovin? A jak je namíchat, abychom dosáhli kýženého odstínu? Máte rádi ovocné zmrzliny?
Toto krátké video vás přenese do Cukrárny u Josefa, kde vám dají tip na přípravu jednoduchých ovocných špízů. Věděli jste, že meloun je zelenina?
Každý z nás si občas rád dá něco sladkého, nebo takříkajíc na chuť. Jak by to ale dopadlo, kdybychom jedli jenom samé sladkosti? Co by na to řeklo naše tělo a mohli bychom vůbec takto fungovat? Naštěstí to nemusíme zkoušet, protože už to za nás vyzkoušel Pepík Coufal. A jak to s ním dopadlo? Inu podívejte se sami. Příběh je simultánně tlumočen do znakového jazyka.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.