Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Člověk a zdraví

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 117

Koronavirus

01:43

Koronavirus

Pojďme se společně podívat, co to vlastně koronavirus je a co ho způsobuje. Některé viry napadají člověka a způsobují nemoci. Koronavirus se objevil na konci roku 2019 v čínské provincii Wu-chan a rozšířil se do celého světa. Virus se šíří prostřednictvím kapének, proto je důležité mýt si důkladně ruce a odborníci doporučují nošení roušek.

UčíTelka (2. třída): Léto v zahradě

23:12

UčíTelka (2. třída): Léto v zahradě

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 2. ročníku podívat, jak vypadá takové léto v zahradě. Na začátku si hrou procvičíme paměť a pak si ukážeme, co všechno lze na zahradě vypěstovat. Také si prozradíme, jaké vitamíny jsou v ovoci i v zelenině.

UčíTelka (3. třída): Lidské tělo

26:57

UčíTelka (3. třída): Lidské tělo

Když děti učí telka! Pojďte se společně se žáky 3. ročníku podívat na to, jak vypadají a fungují orgány v našem těle. Věděli byste, které orgány jsou v našem těle a k čemu slouží? Na závěr lekce se naučíme pojmenovat některé orgány v anglickém jazyce a navštíví nás ministr školství pan Robert Plaga.

Šikulové: Pěstování řeřichy

02:00

Šikulové: Pěstování řeřichy

Nikdo z nás nechce být nemocný. Pro svoje tělo potřebujeme vitamíny, které se nacházejí v čerstvé zelenině a ovoci. A kde je vezmeme? Třeba si doma vypěstujeme řeřichu a na ní si pak pochutnáme. Budeme potřebovat vatu, vodu a semínka řeřichy.

Planeta YO: Rostliny, které čistí vzduch

03:04

Planeta YO: Rostliny, které čistí vzduch

Rostliny, které čistí vzduch, prostě potřebujeme. Spoustu času totiž trávíme uvnitř. Pro naše zdraví to není zrovna dobré. Ale rostliny mohou s kvalitou vzduchu pomoci. Které to jsou? Však je dobře známe ze svého okolí a dnes si je připomeneme.

Agent v kapse: Agentská zkouška

11:24

Agent v kapse: Agentská zkouška

Čeká nás společně velká zkouška, kde si otestujeme, co jsme se v předchozích dílech naučili. Jak se chovat, když potkáme cizího člověka? Na jaká čísla volat o pomoc? A na koho se můžeme nejvíce spolehnout?

Agent v kapse: Bouda na děti

11:45

Agent v kapse: Bouda na děti

Toužíte se také seznámit se svým oblíbeným zpěvákem nebo youtuberem? A co když vám s ním cizí člověk nabízí tajné setkání za peníze? Jak se zachovat bezpečně?

Agent v kapse: Malý chemik

11:31

Agent v kapse: Malý chemik

Máte rádi pokusy? Určitě ano! Víte ale, jaká bezpečnostní pravidla je potřeba při pokusech dodržovat? Agent v kapse nám poradí. Zkuste si na závěr také testík.

Agent v kapse: Bakterie nejsou kamarádi

11:26

Agent v kapse: Bakterie nejsou kamarádi

Také rádi jezdíte na tábory nebo školy v přírodě? I v přírodě je však potřeba dodržovat hygienická pravidla. Jakou vodu můžeme pít? Jak poznáme, že jídlo ještě můžeme sníst? Co bakterie můžou způsobit v našem těle? Vyzkoušejte si Agentův testík.

Rejpavá žížala: Vypěstuj si mrkev

13:00

Rejpavá žížala: Vypěstuj si mrkev

Chytrá žížala radí dětem, jak se správně chovat k naší planetě. Její kouzelné zaříkadlo má pravdu: „Ředkvičky či mrkev, květák nekupujte přes půl světa. Pěstuj vlastní zeleninu, přijď si ke mne pro zeminu.“ Proč by zelenina měla cestovat, když si jí můžeme vypěstovat doma? A jak na to? To nám poradí Anička.

Agent v kapse: Nedej se!

11:34

Agent v kapse: Nedej se!

Šikana má mnoho podob a může potkat každého z nás. Co dělat, když mě někdo šikanuje? Jak se bránit, když mi rodiče nevěří? A co když mám podezření, že někdo šikanuje mého kamaráda? Jak se šikanou zatočit? Šikanátoři těží z vašeho strachu a od toho je potřeba se odrazit.

Hrách

02:38

Hrách

Víte, jak dlouho už lidé jedí hrách? Znali ho už v pravěku? Jak ho zpracovávali? A co všechno se z něj dá uvařit? Slyšeli jste někdy slovo pučálka nebo šoulet? A jaká jídla z hrachu se vaří po světě? To vše se dozvíte v tomto videu.

Načíst další videa
Probíhá načítání