20:42
Když děti učí telka! Pojďte si společně s mladšími žáky ukázat, jak vypadají ručičkové hodiny a k čemu vlastně ručičky na hodinách slouží. Naučíme se, jak rozpoznáme celou hodinu.
Myslíte si, že nám může geometrie pomoci při zavazování tkaniček? Kája a Mat a Ema a Tika vám ukážou, že ano. Dokážete určit, jak si zavázat tkaničky tak, abyste spotřebovali co nejkratší tkaničku? A věděli jste, jaké jsou způsoby vázání tkaniček? Budete koukat!
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 5. ročníku, jak správně číst, modelovat a zapisovat desetinná čísla. Nejprve si převedeme zlomky na číselnou osu. Procvičíme jejich čtení a zápis. Pak si vyzkoušíme, k čemu nám slouží v praxi. Budeme přelévat kapalinu do odměrných válců, počítat s eury a stále u toho převádět na desetinná čísla. Jako číslená osa nám poslouží pravítko.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 3. ročníku měřit čas a orientovat se v něm. Zopakujeme si různé jednotky času, budeme řadit i počítat s měsíci v roce a vyzkoušíme také svůj odhad.
Na typickém příkladu z přijímaček si velmi názorně ukážeme, jak řešit náročnější slovní úlohy, hledat číselné řady, nalézat logické závislosti nebo jak si poradit s posledním příkladem v přijímačkách, a na závěr vše stručně shrneme a přidáme doporučení. S námi přijímačky zvládnete – nebojte se matematiky!
Víte, jak to udělat, aby se při minigolfu dostal míček přesně tam, kam potřebujete? Jaký zvolit úhel, abyste se do jamky dostali na co nejméně pokusů? V tomto dílu se dozvíte něco o úhlu odrazu a úhlu dopadu. Ať žije geometrie a hlavně její využití v praxi!
Nebojte se matematiky. Společně s Terezou Bártlovou si zopakujete procenta a práci s grafy a tabulkami. Vypočítáte si hned několik příkladů, které vás mohou potkat nejen v testech ve škole, ale zároveň také u přijímacích zkoušek na střední školu.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 4. ročníku řešit složené slovní úlohy. Spočítáme, za jak dlouho doletí na Zemi Marťani a za jak dlouho Venušané. Porovnáme, kdo u nás bude dřív.
Průzkum veřejného mínění si klade za cíl zjistit rozložení určitých názorů ve společnosti nebo její části. Sleduje se například míra podpory politických stran, názory veřejnosti na sociální či politické otázky atd. Výstupy výzkumů jsou publikovány v nejrůznějších médiích. Jak se správně orientovat v takových výstupech, se naučíme v pracovním listě.
Když děti učí telka! Pojďte se společně se staršími žáky vydat na výlet do Kutné Hory. Co potřebujeme vědět, abychom mohli naplánovat výlet? Na kolik nás vyjde cesta vlakem? Porovnáme ji s cestou autobusem a spočítáme si vstupné do kutnohorských památek. Na kolik korun vyjde výlet celou rodinu nebo naši třídu?
Když děti učí telka! Naučme se společně se žáky 4. ročníku, jak se orientovat v jízdních řádech. Aby nám to šlo lépe, nejprve si zopakujeme základní jednotku času, převody jednotek a počítání s časem. Poté si na pražské tramvajové lince číslo 17 ukážeme, jak se v jízdním řádu správně orientovat.
V tomto sladkém díle Wifiny se podíváme, jak se vyrábí zmrzlina. Dozvíme se, jak vzniká, jaký je rozdíl mezi sorbetem a smetanovou zmrzlinou. Jaké příchutě lidé nejvíce milují a co musí zmrzlinář umět? Nahlédneme do samotné výroby a zjistíme, že vytvořit dokonalou opravdovou zmrzlinu není jen tak.
13 496
756
4 598
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.