Masopust je tady: Teorie i praxe

Masopustní zvyky mají svůj původ už v předkřesťanských dobách a reprezentují oslavy konce zimy. Oslavy, které znamenají hodování, veselení se a zábavu mezi dvěma postními obdobími. Schválně, jestli uhádnete kterými. Připravili jsme pro vás náměty, jež vás seznámí s masopustní teorií a představí i praktické návody na to, jak se na to, čemu Italové říkají karneval, připravit.

Poté, co se s našimi náměty vybavíte znalostmi potřebnými k porozumění masopustnímu veselí, se klidně můžete pustit do tvoření a následných oslav, které probíhají v podobném duchu…

Masopust je tady

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

13 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

6 listů

Pracovní list: Masopust I

Pracovní list je zaměřený na propojení čtení, psaní, přemýšlení a vyrábění. Děti si zapíšou, co o Masopustu vědí a po shlédnutí videí shrnou, co se dozvěděly zajímavého. Vyrobí si jednu nezbytnou rekvizitu do průvodu a napíšou k ní podle návodných otázek popis pracovního postupu.
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
20 minut

Metodický list s návrhy aktivit: Masopust

Masopust je prý nejveselejší den v roce, tak ho pojďme společně oslavit. V tomto listu najdete návrhy činností, kterými můžete dětem předškolního věku přiblížit zvyky a tradice spojené s masopustním obdobím.
Předškolní
Výtvarné a pracovní činnosti
Roční období a svátky
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

987

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání