Cílem pracovního listu je seznámit žáky se vznikem karibské krize a dopady případného konfliktu na samotné Československo. Základní pomůckou jsou videa vztahující se ke karibské krizi a internet.
Pracovní list k námětu do výuky Válečná každodennost, který je součástí vybrané kapitoly První světová válka. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Cílem pracovního listu je seznámit žáky s příčinou vyhrocených izraelsko-palestinských vztahů, jejich vývojem a především pak s postojem okolních arabských států na vznik státu Izrael.
Podzim roku 1938 patří k nejdramatičtějším obdobím československých dějin. Na bezprostřední ohrožení existence mnohonárodnostní republiky. Žáci analyzují videoukázku a srovnávají ji s dalšími zdroji s cílem zorientovat se v dobové situaci.
Evropa na sklonku 15. století začala systematicky objevovat místa za svými hranicemi. Vypravovaly se objevitelské plavby, během nichž jsme záhy poznali podobu naší Země, ale započal i evropský vliv a evropské ovládnutí nových území - kolonialismu.
Termínem propaganda se dříve označovalo šíření či podporování nějaké myšlenky. Až dvacáté století, a zejména nacistický a komunistický režim, dalo termínu nový negativní obsah. Jaké způsoby používala komunistická propaganda?
Cílem pracovního listu je seznámení se s příčinami, a zejména dopady korejské války. Pracovní list je primárně určen žákům 2. stupně základních škol a žákům středních škol. Kromě samotného videa je základní pomůckou článek z webu České televize, popřípadě další internetové zdroje.