Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Světový den knihy: Oslavte s námi čtenářskou vášeň

Čtení kultivuje nejen ducha, ale i naši schopnost empatie. Když se totiž vcítíme do postavy z knihy, což obvykle není těžké vzhledem k tomu, že nám poskytuje náhled do svých vnitřních světů, je pro nás mnohem lehčí vcítit se i do problémů a pocitů lidí skutečných. Věřte nám, že pokud se u vás čtenářská vášeň ještě neprojevila, jen jste zatím nenašli tu správnou knihu, autora nebo žánr. A od toho jsme tady my. Máme pro vás pár tipů na oblíbené knihy známých osobností. S námi jistě najdete, co vás chytne za srdce.

Světový den knihy

Současní čeští autoři nám představí svou tvorbu a přidají také vysvětlení toho, kde berou inspiraci, jak pracují s fantazií a co je motivuje ke psaní. A že jich v naší malé zemi najdeme…

Současní čeští autoři nám představí svou tvorbu a přidají také vysvětlení toho, kde berou inspiraci, jak pracují s fantazií a co je motivuje ke psaní. A že jich v naší malé zemi najdeme dost. Provedeme vás i tím, jaká četba byla oblíbená v minulosti, která zapadla a která se stala nesmrtelnou klasikou. A kdyby vám to nestačilo, nabídneme i pár rozborů četby „pro náročné“ od světových autorů. Nebojte se, nejde o žádné nudné hypotézy. O tom, co svou knihou chtěli říci, nám poreferují samotní autoři. A jaká kniha naposledy pohltila vás?

Náměty

Probíhá načítání