Námět do výuky pro:

Pohádky bratří Čapků

Společná tvorba bratrů Karla a Josefa Čapkových je určena především pro nejmenší. I když slavné dětské knížky psali i zvlášť, dohromady pracovali na dnes už téměř legendárních pohádkách. V čem si myslíte, že spočívá jejich kouzlo? Čím se liší od tradičních lidových pohádek?

Pohádky bratří Čapků

Se Čtením do ouška si poslechněte vyprávění o tom, co trápilo kouzelníka Magiáše a jak si tím poradili přivolaní odborníci. Co dělají bývalí vodníci v dnešní společnosti? A jak je možné utišit princeznu ze země Taškářů, která si rozbila koleno? Pracovní listy, které jsme k námětu přiložili, slouží k procvičení znalostí nejen z pohádek, ale také z češtiny, přírodovědy i vlastivědy.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Doktorská pohádka bratří Čapků

V tomto pracovním listě děti navážou na video – Velká doktorská pohádka. Pracovní list obsahuje úkoly propojující témata z přírodovědy a vlastivědy, je vhodný pro 4.–5. třídu.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
ČJ a literatura
Štítek Digitální kompetence

Pracovní list: Kočičí pohádka bratří Čapků

Pracovní list navazující na video Kočičí pohádka obsahuje úkoly zaměřené na český jazyk, zejména na popis zvířete. Je vhodný pro 4.–5. třídu.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Pracovní list: Vodnická pohádka bratří Čapků

Tento pracovní list navazuje na video Vodnická pohádka. Je vhodný pro 4.–5. třídu a obsahuje úkoly zaměřené na český jazyk – slova příbuzná, přirovnání, popis.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Okruhy

O pohádkách se říká, že jsou potravou pro naši duši. Proto jsme pro vás připravili náměty, u kterých je třeba hlavně poslouchat a vnímat. Pohádky nám přečtou vypravěči na slovo vzatí a my se z nich…

ČJ a literatura · Člověk a svět práce
7 7

Čtení kultivuje nejen ducha, ale i naši schopnost empatie. Když se totiž vcítíme do postavy z knihy, což obvykle není těžké vzhledem k tomu, že nám poskytuje náhled do svých vnitřních světů, je pro…

ČJ a literatura
123 23

ČT edu nejsou pouze videa

1 131

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání