Námět do výuky pro:

Erbenovy pohádky

Karel Jaromír Erben proslul nejen jako autor sbírky Kytice, ale také jako sběratel českých lidových písní, říkadel a pohádek. V nich pro nás navždy zachytil lidové tradice, moudrost i mytologii. Společně si vychutnáme jeho pohádky Divotvorný zámek a O třech dracích. Pohodlně se posaďte a jdeme na to.

Erbenovy pohádky

Pohádky prokládané hraným ztvárněním nám přečte herec Josef Somr. Jak se vám líbily? Můžeme si z nich odnést nějaké ponaučení? Jakou mají symboliku? V našich pracovních listech si ověříte, jak moc ovládáte umění aktivního naslouchání.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Pohádka Divotvorný zámek od K. J. Erbena

Cílem pracovního listu je seznámit děti s pohádkou K. J. Erbena a procvičovat si aktivní naslouchání. Děti v něm pracují s předvídáním děje, zápornou postavou příběhu i závěrem.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Pracovní list: Pohádka O třech dracích od K. J. Erbena

Pracovní list je zaměřený na práci s textem, který navazuje na poslech pohádky K. J. Erbena O třech dracích. Děti se naučí, co je odstavec, ale také že pohádky většinou dobře dopadnou a můžou z nich plynout ponaučení.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Okruhy

O pohádkách se říká, že jsou potravou pro naši duši. Proto jsme pro vás připravili náměty, u kterých je třeba hlavně poslouchat a vnímat. Pohádky nám přečtou vypravěči na slovo vzatí a my se z nich…

ČJ a literatura · Člověk a svět práce
7 7

Čtení kultivuje nejen ducha, ale i naši schopnost empatie. Když se totiž vcítíme do postavy z knihy, což obvykle není těžké vzhledem k tomu, že nám poskytuje náhled do svých vnitřních světů, je pro…

ČJ a literatura
123 23

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání