Námět do výuky pro:

Posloucháme pohádky

Pohádku o mlsném Pepíčkovi, který nesnáší zeleninu, a také o kamarádkách Olince a Aničce, kterým se nevědomky splnilo jejich nepříliš promyšlené přání, nám přečtou herečky Bára Seidlová, Daniela Zbytovská a Nikola Zbytovská. Jaké ponaučení si z nich můžeme odnést?

Posloucháme pohádky

Se Čtením do ouška si poslechněte vyprávění o tom, co trápilo kouzelníka Magiáše a jak si tím poradili přivolaní odborníci. Co dělají bývalí vodníci v dnešní společnosti? A jak je možné utišit princeznu ze země Taškářů, která si rozbila koleno? Pracovní listy, které jsme k námětu přiložili, slouží k procvičení znalostí nejen z pohádek, ale také z češtiny, přírodovědy i vlastivědy.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Pohádka O kulatém Pepíčkovi

Tento pracovní list pracuje s pohádkou O kulatém Pepíčkovi a na příběh hlavního aktéra, Pepíčka, se dívá z úhlu pohledu dalších postav.
1. stupeň ZŠ
Prvouka
ČJ a literatura

Pracovní list: Pohádka Splněné přání

Tento pracovní list obsahuje aktivity spojené s poslechem pohádky Splněné přání. Aktivity jsou rozdělené do fází před posloucháním, během poslouchání a po poslouchání.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Okruhy

O pohádkách se říká, že jsou potravou pro naši duši. Proto jsme pro vás připravili náměty, u kterých je třeba hlavně poslouchat a vnímat. Pohádky nám přečtou vypravěči na slovo vzatí a my se z nich…

ČJ a literatura · Člověk a svět práce
7 7

Čtení kultivuje nejen ducha, ale i naši schopnost empatie. Když se totiž vcítíme do postavy z knihy, což obvykle není těžké vzhledem k tomu, že nám poskytuje náhled do svých vnitřních světů, je pro…

ČJ a literatura
123 23

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání