Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Druhá světová válka: Největší konflikt v lidských dějinách

Válka, kterou si nejspíš nikdy nikdo nedokázal představit. Trvala 6 let, zahynulo v ní více než 62 miliónů lidí a odhalila, jakých hrůz jsou lidé vůči sobě navzájem schopni. Vyhladila dvě třetiny evropských Židů, ukázala, co dokážou atomové bomby, jak šílené mohou být válečné zločiny. Svět se doslova otřásl v základech a bojovalo se tu o to, jestli lidstvo pohltí, anebo nepohltí věčná morální tma.

Druhá světová válka

Mluví se o ní jako o totální válce, protože spolykala veškerý lidský, průmyslový, ekonomický a vědecký potenciál všech zúčastněných národů. A každý z nich…

Mluví se o ní jako o totální válce, protože spolykala veškerý lidský, průmyslový, ekonomický a vědecký potenciál všech zúčastněných národů. A každý z nich dříve nebo později porušil požadavek na vedení války civilizovanými metodami. Přesto se symbolem druhé světové války a nejhorším příkladem genocidy stal holocaust, o jehož existenci neměla většina světa až do jejího konce ani tušení. Dodnes zůstávají některé události druhé světové války nedořešené, či minimálně vyvolávají kontroverze u veřejnosti. A aby se žádná taková hrůza už nikdy neopakovala, musí si ji ti, do jejichž historie se brutálním způsobem válka zapsala, neustále připomínat i se všemi těmi nepříjemnými pocity, které vyvolává.

Náměty

Probíhá načítání