20:54
Digitální kompetence
Jak si na počítači jednoduše vytvořit vlastní komiks.
Když píšeme dopis, dodržujeme určitá formální pravidla. Stejně tak je to i při psaní mailu. Stručně vyjádříme obsah svého sdělení v kolonce „předmět“. Máme možnost využít k zaslání zprávy více příjemcům najednou. Rozmyslíme si, zda budeme posílat i přílohy, aby objem dat nebyl moc velký a nezahltil schránku příjemce.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 3. ročníku napsat pozdrav z výletu formou pohlednice. Zopakujeme si, z čeho se skládá dopis, jak vyplnit adresu i kde píšeme velká písmena na začátku slov.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 3. ročníku správně napsat pracovní postup. Čím začneme? Prvně nás budou zajímat pomůcky, které budeme potřebovat, poté pečlivě promyslíme, jak budeme postupovat. Jednotlivé body si zapíšeme a zrekapitulujeme. Podaří se nám podle vytvořeného pracovního postupu zhotovit výrobek? Pusťme se do práce!
Desátý díl LOGOhrátek bude doslova pohádkový. Při dechovém cvičení posílíme retní svaly a potrénujeme výslovnost určitých hlásek. Zkusíme vyjádřit pohyby různých pohádkových postav nebo zasadit postavy z dnešního světa do pohádkové říše. Na závěr potrénujeme koordinaci pohybů při kreslení pohádkových nástrojů.
Když děti učí telka! Pojďte si společně se staršími žáky připravit návod, jak se chovat při bouřce. Využijeme při tom symboly a piktogramy.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 2. ročníku, jak lze zajímavě pracovat s vizuálními informacemi. Žáci budou pracovat s jízdním řádem, kalendářem, ale také kruhovým grafem. Uvidíme, jak uchopit zadání a vyhledávat správné odpovědi.
V pasáži je vysvětleno, kdo je internetový troll a co je smyslem jeho počínání.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 5. ročníku, jak psát vlastní jména. Řekněme si, jak jména dělíme a kdy je píšeme na začátku s velkým a kdy s malým písmenem. Zkusme společně správně sestavit text o rodině, která bydlí v Praze. Co se o ní dozvíme? Kolik má členů a žije s nimi nějaký domácí mazlíček?
Nejen děti, ale i my dospělí si hrajeme, i když se u toho většinou snažíme tvářit moudře. Podle amerického psychiatra Erica Berneho je dokonce hra přirozenou součástí naší komunikace. Seznamte se s nejčastějšími komunikačními hrami: hrou na „Ano, ale…“ a hrou s ohněm.
10 929
559
3 200
1 009
67
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.