Největší vzdělávací portál videí v ČR.
menu

Komunikace a sloh

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 80

Nekalé obchodní praktiky: Umět říkat ne

01:19

Nekalé obchodní praktiky: Umět říkat ne

Praktické rady, jak odmítat nekalé obchodní praktiky, které na člověka útočí z mnoha stran. Vysvětlení, jak se jim bránit i jak jim předcházet.

Floskule

03:18

Floskule

Pasáž se formou scénky a odborného výkladu zabývá floskulemi v češtině, uvádí různé příklady a vysvětluje, co tento pojem označuje. Video se zabývá také vycpávkami (vycpávkovými slovy) a uvádí jejich přílady.

Litotes

05:11

Litotes

Pasáž vysvětluje, co je litotes a k čemu slouží. Ve scénce i odborném výkladu je uvedeno mnoho příkladů použití této figury.

Užití hodnoticích výrazů

03:19

Užití hodnoticích výrazů

Pasáž ukazuje použití hodnoticích výrazů a jak mohou měnit význam výpovědi. Zpracováno formou scénky a následovného vysvětlení.

UčíTelka (1. tř.): Lidová říkadla a rozpočítadla

22:48

UčíTelka (1. tř.): Lidová říkadla a rozpočítadla

Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 1. ročníku lidová říkadla a rozpočítadla. Když si je pozorně přečteme, snadno k nim dokážeme přiřadit správný obrázek. Dozvíme se také, kdy asi děti daná říkadla vymýšlely. Na závěr si zahrajeme hru Pešek.

UčíTelka (1. tř.): Píšeme příběh

22:53

UčíTelka (1. tř.): Píšeme příběh

Když děti učí telka! Pojďme společně se žáky 1. ročníku rozvíjet své pisatelské dovednosti. Před samotným psaním se na téma naladíme myšlenkovou mapou. Pak se naučíme, z jakých částí se příběh skládá, a poté s pomocí otázek vymyslíme příběh o vypadlém zubu.

UčíTelka (1. tř.): Tvořivé psaní

22:46

UčíTelka (1. tř.): Tvořivé psaní

Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku tvořit hádanky. Ukážeme si, jaký bude postup při jejich tvoření. A připravíme si zajímavé zadání pro ostatní.

UčíTelka (1. tř.): Vyprávíme podle obrázkové osnovy

22:16

UčíTelka (1. tř.): Vyprávíme podle obrázkové osnovy

Když děti učí telka! Naučme se s žáky 1. ročníku vyprávět podle obrázkové osnovy. Jakou pohádku máte nejraději? O jaké pohádce si budeme vyprávět my? Nejprve si ji společně převyprávíme. Podíváme se společně na obrázky a zkusíme je seřadit tak, jak jsme si pohádku vyprávěli. Zkusme ji převyprávět znovu, co je jednodušší? Přiřaďme k jednotlivým obrázkům text. Dokázali byste celou pohádku odvyprávět pomocí tří obrázků? Pojďme se o to pokusit.

UčíTelka (1. tř.): Vyvodíme a píšeme B, b

24:58

UčíTelka (1. tř.): Vyvodíme a píšeme B, b

Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku psát písmenko B, b. V úvodu nám s vyvozením písmenka pomůže básnička, ve které si všechna písmenka b zakroužkujeme. K upevnění využijeme pantomimu, pojmenování různých ingrediencí receptu bábovky. Psát budeme provázkem, prstem do mouky i fixem na desku.

UčíTelka (1. tř.): Vyvodíme a píšeme Ž, ž

27:38

UčíTelka (1. tř.): Vyvodíme a píšeme Ž, ž

Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 1. ročníku číst a psát písmeno Ž, ž. Za pomoci obrázků a hádanek nejdříve vyvodíme písmenko Ž. Zahrajeme si hry se slabikami a nacvičíme správný tvar velkého a malého písmene Ž, ž.

UčíTelka (1.–2. tř.): Čteme v rozvrhu hodin

18:01

UčíTelka (1.–2. tř.): Čteme v rozvrhu hodin

Když děti učí telka! Pojďte se společně s mladšími žáky naučit číst ve školním rozvrhu. Budeme pracovat s tabulkou a rozpoznávat, co znamenají jednotlivé zkratky.

UčíTelka (2. tř.): Druhy vět

23:16

UčíTelka (2. tř.): Druhy vět

Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 2. ročníku rozlišovat druhy vět. Budeme zkoumat, jak u jednotlivých druhů vět měníme hlas, a zkusíme v různých situacích používat jednotlivé druhy vět.

Načíst další videa

Děkujeme za zájem o odběr novinek z ČT edu Na zadaný e-mail jsme vám zaslali žádost o potvrzení zájmu odběru novinek.

Tento e-mail již v naší databázi máme. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Neplatný email. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Probíhá načítání