Největší vzdělávací portál videí v ČR.
menu

Člověk a zdraví

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 39

Pohádka: O Černé Bertě

05:26

Pohádka: O Černé Bertě

Pohádka O Černé Bertě, kterou předčítá herečka Jitka Molavcová. Příběh vypráví o holčičce, která se nechtěla mýt, a všichni na ni proto volali černá Berto. Co se stane, když narazí na bacily?

Zubní prevence

03:36

Zubní prevence

Jak se správně starat o zuby? V ukázce je vysvětlena správná technika čištění – kdy a jak se zuby čistí a jaký používat zubní kartáček a pastu.

Agent v kapse: Pila a sekyra

11:13

Agent v kapse: Pila a sekyra

Kutíte rádi? Agent v kapse nám poradí, jak bezpečně pracovat s ostrými nástroji nejen v lese. Jak zacházet se sekyrou? Jakým směrem řezat dřevo? Jak se zachovat, když se někdo při řezání zraní? A jak podávat nebo přepravovat nože? Vyzkoušejte si náš test.

Agent v kapse: Velká jízda

11:12

Agent v kapse: Velká jízda

Agent v kapse nám poradí, jak si pomoci v nebezpečných situacích. Tentokráte se společně s Pepi ocitneme v sedle koně. Proč to bylo nebezpečné a jaké si z toho vezmeme ponaučení? A jak řešit jiné zapeklité situace se zvířaty?

Nebezpečné situace: Požár

11:35

Nebezpečné situace: Požár

Kdo má oheň rád, měl by si také pozor dát. Co musíme dodržet, když si chceme venku rozdělat oheň? Kdy a kde se oheň nesmí za žádných okolností rozdělávat? A co udělat, když se staneme svědky požáru?

UčíTelka (3. tř.): Budeme si povídat o lidském těle

24:55

UčíTelka (3. tř.): Budeme si povídat o lidském těle

Když děti učí telka! Naučme se s žáky 3. ročníku známé části lidského těla v angličtině a méně známé části lidského těla si procvičme v českém jazyce. To vše doplníme pohybem a zahrajeme si i anglickou verzi hry Kuba řekl.

UčíTelka (5. tř.): Chráníme si zdraví

25:38

UčíTelka (5. tř.): Chráníme si zdraví

Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 5. ročníku chránit svoje zdraví. Jaké známe nemoci? Jaké jsou civilizační nemoci? Umíme se jim bránit? S dětmi se zamýšlíme, jak žít zdravě a chránit svoje zdraví. Vybereme potraviny, které jsou pro náš organismus prospěšné, odhadneme naši potřebu spánku a nezapomeneme ani na sportování.

Brďo a maso na našem talíři

11:10

Brďo a maso na našem talíři

Jak se vlastně maso dostane na náš talíř? Brďo se seznamuje s různými způsoby získávání masa v průběhu dějin. Z původních lovců se stali chovatelé hospodářských zvířat, která se porážejí na jatkách. Dozvíte se, jak se maso dělí podle druhů a dále zpracovává. Pro malé kuchaře je zde i návod na přípravu masitého pokrmu.

Brďo a náš čich

11:25

Brďo a náš čich

Lidé mají čichové buňky v nose a zvířata v čeniších. Díky nim cítí, jak voní květiny i jak zavání hnůj. Brďo si musí spoustu věcí doslova očichat. Prozradí vám, kdy lednímu medvědovi nevoní nohy, proč se říká „parfém“ nebo proč není cítit splachovací záchod. Dozvíte se také, jak se zbavit zápachu v ledničce.

Brďo a nemocnice

12:28

Brďo a nemocnice

Kmotřičky víly, babička je v nemocnici! Kde to je? Brďo jde na návštěvu do nemocnice. Setkává se zde různými pojmy, jako je ambulance, pohotovost, hospitalizace, chirurgie, operace, rentgen, ortéza, vizita a mnoho dalších. Jeho průvodci mu vše vysvětlují a ukazují.

Brďo a pandemie

13:21

Brďo a pandemie

Proč lidé nosí roušku? Brďo zjišťuje, že se tak chtějí chránit před viry a bakteriemi, které se šíří vzduchem. Lidé vymysleli očkování, které nás chrání třeba před pravými neštovicemi. Někdy je však třeba dodržovat určitá pravidla, např. nosit roušku a používat dezinfekci. Dozví se, že nakazit se mohou nejen lidé, ale i zvířata nebo rostliny. Tak buďme k sobě ohleduplní!

Brďo a lidský mozek

03:09

Brďo a lidský mozek

Mozek je odnepaměti velkou záhadou. Na co tedy vědci při zkoumání mozku přišli? Z čeho se skládá a co řídí? Která část mozku nám pomáhá při tanci a která při matematice? A kolik váží a jaké jsou části mozku?

Načíst další videa

Děkujeme za zájem o odběr novinek z ČT edu Na zadaný e-mail jsme vám zaslali žádost o potvrzení zájmu odběru novinek.

Tento e-mail již v naší databázi máme. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Neplatný email. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Probíhá načítání