Hledáte pracovní listy? Na ČT edu najdete materiály pro předškoláky, žáky základních i studenty středních škol. Pracovní listy jsou rozdělené podle předmětů i témat.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Ozdobte s dětmi ve školce papírový věnec na Dušičky podle stínů nebo je nechte, aby jej zkrášlili podle svého.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Bylo jedno strašidýlko Emílek, které milovalo hru na schovávanou. Děti se k němu tentokrát připojí a zahrají si s ním. Pomocí svítilny budou prosvicovat sklenice a hledat strašidla v papírovém domečku.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti ve školce si pomocí této aktivity procvičí grafomotoriku aktivitou, která se váže k Dušičkám: zapalováním svíček. Dostanou za úkol obtáhnout plápolající plamen pastelkou nebo fixou.
Tento pracovní je určen pro žáky 9. třídy ZŠ. Mezi jeho hlavní cíle patří, aby žák vybral podstatné informace z výchozího zdroje (z videí) a aby popsal, jak a proč na něj působí vybraná umělecká díla.
Tento pracovní list se zaměřuje se na téma prvorepublikové architektury, největší pozornost je věnována stylu funkcionalismu. Je určen pro žáky ZŠ i SŠ a k jeho vypracování stačí 1 vyučovací hodina. Žák na základě vlastního úsudku porovná stavby a z tohoto porovnání vyvodí typické rysy stylu.
V říjnu 1918 vzniklo samostatné Československo, které přineslo různorodé národnostní složení. Pracovní list je určen pro žáky ZŠ. Jeho cílem je zejména pomoci žákům vyselektovat podstatné informace z videa a na základě mapy popsat tehdejší národnostní situaci.
Vyhlášení Československé republiky v roce 1918 s sebou přineslo změny, které razantně ovlivnily životní styl lidí. V PL žák na základě informací ve videu odpoví na otázky související se změnou životního stylu za první republiky a popíše, v čem se shoduje životní styl první republiky s tím dnešním.
Zde najdete metodický list k aktivitám Zahradník sklízí zeleninu a ovoce. Cílem tématu je seznámení s různými druhy ovoce a zeleniny, podpora a rozvoj smyslového vnímání – děti budou ovoce a zeleninu poznávat podle vzhledu, chuti a vůně – a zároveň posilování povědomí o zdravém stravování.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou pomáhat zahradníkovi naložit sklizeň do vozíku a roztřídit ji do bedýnek pomocí řady jednotlivých aktivit.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou mít za úkol dělat puntíky na obrys dýně pomocí barev. Tečkovat mohou třeba tyčinkami do uší nebo prsty.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti budou tvořit dýni dle své fantazie pomocí usušených listů, klacíků nebo třeba kousků barevného papíru.
Návod na zapojení aktivity do výuky naleznete v metodice k lekci. Děti se zúčastní akce zvané Bramboriáda, kde se zapojí do množství aktivit a soutěží. Zjistí, co všechno se dá dělat s bramborami.