priroda-oziva-po-zime

Námět do výuky pro:

Vstávat a růst! Příroda ožívá po zimě

Platí ještě staré přísloví o tom, co se děje na Jirkův svátek? Že nevíte, jaké? Tak to se určitě podívejte na videa, která jsme pro vás přichystali o jarním probouzení přírody. A o tom, jak má napilno. Zvířátka se musí připravit na mláďátka, která se co nevidět narodí či vyklubou, rostliny zase mají co dělat, aby nachytaly co nejvíc hřejivých paprsků a mohly vesele růst.

Příroda ožívá po zimě

I v takových močálech, které lidi spíše odpuzují, kypí spousta nového života. Poznáte to podle zvuků, které odsud vycházejí. Z teplých krajin se vracejí tažní ptáci a pospíchají s hnízděním. Na jaře vyrůstá i spousta bylinek, které vám pomohou s nachlazením a dalšími neduhy. Víte, proč se prvosence říká petrklíč? A jak vypadá jaro v lese? To všechno a ještě mnohem více se s námi dozvíte. Shon, který na jaře v přírodě panuje, si můžete vyzkoušet při sbírání kapek rosy v naší hře Bzzz! Tedy až poté, co úspěšně vyplníte pracovní listy. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Ptačí seznamka: Špaček

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí se špačkem. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte špačkovi sepsat inzerát!

Ptačí seznamka: Poštolka

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí s poštolkou. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte poštolce sepsat inzerát!

Pracovní list: Migrace žab

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o žábách. Odkud a kam na jaře žáby putují? Pokud nevíte, pusťte si video!

Pracovní list: Přichází jaro

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co všechno se děje na začátku jara. Víte, že zvířata mění svou srst a někteří ptáci se stěhují zpátky z teplých krajů? Pokud si něčím nejste jistí, pusťte si video!

Pracovní list: Ptáci na jaře

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, jak dobře znáte ptáčky a taky jak se zachovat, pokud někte například potkáte ptačí mládě, které vypadlo z hnízda.

Hra: Bzzz!

Vybrané kapitoly

Jaro je tady!

Všechno, co jste chtěli vědět o jaru, máte zde na jednom místě. Ukážeme vám, co se děje v říši hmyzu, ptáků i rostlin. Také máme pár tipů na to, jak si jaro přinesete domů, a podíváme se, jak ho…

1. stupeň ZŠ
Jaro je tady!

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání