Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Vstávat a růst! Příroda ožívá po zimě

Platí ještě staré přísloví o tom, co se děje na Jirkův svátek? Že nevíte, jaké? Tak to se určitě podívejte na videa, která jsme pro vás přichystali o jarním probouzení přírody. A o tom, jak má napilno. Zvířátka se musí připravit na mláďátka, která se co nevidět narodí či vyklubou, rostliny zase mají co dělat, aby nachytaly co nejvíc hřejivých paprsků a mohly vesele růst.

Příroda ožívá po zimě

I v takových močálech, které lidi spíše odpuzují, kypí spousta nového života. Poznáte to podle zvuků, které odsud vycházejí. Z teplých krajin se vracejí tažní ptáci a pospíchají s hnízděním. Na jaře vyrůstá i spousta bylinek, které vám pomohou s nachlazením a dalšími neduhy. Víte, proč se prvosence říká petrklíč? A jak vypadá jaro v lese? To všechno a ještě mnohem více se s námi dozvíte. Shon, který na jaře v přírodě panuje, si můžete vyzkoušet při sbírání kapek rosy v naší hře Bzzz! Tedy až poté, co úspěšně vyplníte pracovní listy. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Ptačí seznamka: Špaček

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí se špačkem. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte špačkovi sepsat inzerát!

Ptačí seznamka: Poštolka

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ vás seznámí s poštolkou. Věděli jste, že i ptáci se musí na jaře seznamovat? Podívejte se na video a pomozte poštolce sepsat inzerát!

Pracovní list: Migrace žab

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o žábách. Odkud a kam na jaře žáby putují? Pokud nevíte, pusťte si video!

Pracovní list: Přichází jaro

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co všechno se děje na začátku jara. Víte, že zvířata mění svou srst a někteří ptáci se stěhují zpátky z teplých krajů? Pokud si něčím nejste jistí, pusťte si video!

Pracovní list: Ptáci na jaře

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, jak dobře znáte ptáčky a taky jak se zachovat, pokud někte například potkáte ptačí mládě, které vypadlo z hnízda.

Hra: Mláďata zvířat

Hra z Metodického portálu www.rvp.cz s vámi procvičí, jak se jmenují mláďata zvířat.

Kvarteto: Mláďata zvířat

Kvarteto z Metodického portálu www.rvp.cz s vámi hravou formou procvičí, jak se jmenují mláďata zvířat. Zahrajte si s rodiči nebo sourozenci a zjistěte, kdo umí nejlépe pojmenovat zvířecí rodinky.

Přiřazovací karty: Mláďata zvířat

Obrázkové přiřazovací karty z Metodického portálu www.rvp.cz vám pomohou s přehledem poznat mláďata zvířat a jejich rodiče.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání