03:57
Poleťme s robůtkem Kitem vstříc vesmírným dobrodružstvím! Kit se přibližuje ke Slunci a zjišťuje, čím je prospěšné a čím naopak nebezpečné. Hledá způsoby, jak ho dále zkoumat, setkává se s fotony a zažívá erupce.
Poleťme s robůtkem Kitem vstříc vesmírným dobrodružstvím! V prvním díle se seznámíme se servisním robotem kosmodromu Kitem, kterého fascinuje nalezená knížka o vesmíru. Díky ní se rozhodne přivrtat se na raketu a odletět do kosmu.
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Kit letí s panem Baterkou k souhvězdí Orion a poznává jeho jednotlivé hvězdy. Jaké to jsou? A jak to na nich vypadá?
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Kit s panem Baterkou zkoumají další vesmírnou záhadu. Kam zmizela hvězda zvaná rudý superobr? A co s tím má společného černá díra? Pojďme to zjistit!
Poleťme s robůtkem Kitem vstříc vesmírným dobrodružstvím! Kit přistává na Měsíci, zkoumá jeho fáze, povrch s krátery, jinou gravitaci než na Zemi a pozůstatky svých předchůdců. Seznamuje se s průzkumným vozidlem Lunochodem a vydává se na další cestu do míst, kam lidská noha ještě nevkročila.
Poleťme s robůtkem Kitem vstříc vesmírným dobrodružstvím! Tentokráte Kit narazí na Hubbleův teleskop a dozví se více o jeho funkci. Také nalezne vesmírné smetiště a najde i využití pro staré součástky.
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Kit havaruje na Jupiterově měsíci Ganymed a hledá možnosti, jak ze sebe smýt vesmírný prach. Dostává se na další Jupiterův měsíc jménem Europa, kde konečně nachází vodu.
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Cestou k Jupiteru Kit potkává pás planetek, které létají mezi Marsem a Jupiterem, a seznamuje s největší z nich zvanou Ceres.
Vyrazíme se podívat na dvojče Uranu. Neptun, bouřlivák, nejvzdálenější od Slunce a také nejchladnější planeta Sluneční soustavy. Na závěr si vyrobíme modely plynných obrů. Už to jistě víte, který je z nich největší.
Vydejme se do vesmíru! Zjistíme, jaká nebezpečí tu na astronauty číhají. Může to být třeba požár na vesmírné stanici. Ve volném kosmickém prostoru je může ohrozit třeba kosmické smetí nebo kosmické záření.
Vodu používáme neustále dokola, říkáme tomu koloběh vody v přírodě. Jak to vypadá, když z vody vznikají mraky a poté zas voda padá na zem? Podívejte se, jak se voda v přírodě točí.
Jak je starý Měsíc a jak vlastně vznikl? Podívejme se, co s největší pravděpodobností způsobila srážka jiného tělesa s naší Zemí. Jak vypadá odvrácená strana Měsíce.
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Další Kitovou zastávkou je největší planeta sluneční soustavy Jupiter. Přistání však není možné, protože Jupiter je tvořen pouze plyny a větry. Díky tornádu může Kit Jupiter opustit a pokračovat ve své vesmírné cestě dál.
Poleťme s robůtkem Kitem za vesmírným dobrodružstvím! Kit se ztratí v Mléčné dráze, která je naším obřím domovem. Při hledání zpáteční cesty k panu Baterkovi vytvoří plánek Mléčné dráhy a prozkoumá, z čeho se skládá.
Mezinárodní vesmírná stanice ISS je jedinou trvale obydlenou vesmírnou stanicí. Poskytuje půlroční domov dvou až šestičlenné vesmírné posádce a umožňuje získávat cenné poznatky o vesmíru. Uhodnete, která pohádková postavička se na ISS podívala?
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 3. ročníku planety sluneční soustavy. Řekněme si, které planety jsou spolu s naší planetou Zemí součástí sluneční soustavy. Na příkladu ovoce si uvědomíme jejich velikosti.
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.