24:29
Digitální kompetence
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 1. ročníku sčítat i odčítat do 20. Operace sčítání i odčítaní si budeme procvičovat na příkladech s hady. Naučíme se tak pracovat s tímto matematickým grafickým záznamem, doplňovat chybějící čísla i znaménka a orientovat se na číselné ose.
Když děti učí telka! Naučme se s žáky 3. ročníku násobit a dělit. Magdalena Málková zahájí hodinu hrou Myslím si číslo. Uhodnete ho? Na několika slovních úlohách si pak děti pomocí manipulativ vyzkoušejí, nakolik rozumí násobení a dělení. A tak se budou rozdělovat pastelky nebo budeme počítat kostky nebo rukavice.
Když děti učí telka! Naučme se spolu s žáky 4. ročníku pracovat v matematice s daty a informacemi. V této lekci budeme data číst z tabulek a různých diagramů. Naučíme se také data sbírat za pomoci stopek a zapisovat je.
Když děti učí telka! Naučme se společně se žáky 1. ročníku zaznamenávat data. Nejprve si pomocí kostek postavíme stavby podle vzoru a následně každou z krychliček zaevidujeme podle barvy a umístění přehledně do tabulky.
V tomto sladkém díle Wifiny se podíváme, jak se vyrábí zmrzlina. Dozvíme se, jak vzniká, jaký je rozdíl mezi sorbetem a smetanovou zmrzlinou. Jaké příchutě lidé nejvíce milují a co musí zmrzlinář umět? Nahlédneme do samotné výroby a zjistíme, že vytvořit dokonalou opravdovou zmrzlinu není jen tak.
Když nemohou děti do školy, pusťte si školu domů! Tým lektorů pomůže žákům s přípravou na přijímací zkoušky a zopakuje s nimi to nejzákladnější z učiva matematiky. Ukážeme si, jak řešit slovní úlohy s grafy a na co si dát při řešení úloh pozor.
Když nemohou děti do školy, pusťte si školu domů! Tým lektorů pomůže žákům s přípravou na přijímací zkoušky a zopakuje s nimi to nejzákladnější z učiva matematiky. Ondřej Šíla ukazuje, jak využít znalosti o aritmetickém průměru na konkrétním příkladu.
Když děti učí telka! Jaké jsou nejdelší řeky v České republice? Zjistěte to s námi a propojte vlastivědu s matematikou. Zkuste jejich délku toku vyčíst z grafu. Nejprve podle grafu odhadneme jejich délku a pak si náš odhad zpřesníme a ověříme. Budeme i porovnávat a zjišťovat, o kolik je která řeka delší.
Krystalky ledu a sněhové vločky inspirovaly Šikuly k práci se špejlemi a gumičkami. Vymodelovat se z nich dá ale ledacos. Třeba ozdoba na vánoční stromek, model auta nebo cokoliv vám zrovna vznikne pod rukama. Stačí vám jen špejle, gumičky a trocha inspirace. Podívejte se, jak můžeme pomocí špejlí modelovat geometrické prostorové objekty. A co jsou to vlastně sněhové vločky? I to se dozvíme.
Když děti učí telka! Pojďte si společně se staršími žáky zopakovat, jaké znáte základní geometrická tělesa a jaké jsou jejich vlastnosti. Zjistěte, z jakých geometrických těles mohou být postaveny rozhledny, a vytvořte si jejich zmenšený model.
Když nemohou děti do školy, pusťte si školu domů. Tým lektorů pomůže žákům s přípravou na přijímací zkoušky a zopakuje s nimi to nejzákladnější z učiva matematiky. Marie Jaroušková s žáky přehledně zopakuje vlastnosti těles, se kterými se setkáváme na základní škole, a připomene, jak u nich vypočítat povrch a objem.
Když děti učí telka! Naučme se společně s žáky 4. ročníku pracovat se stavebnicí trochu jinak. Zopakujeme si osovou souměrnost, zahrajeme si různé „stavitelské“ hry, vyřešíme slovní úlohu a zároveň si u toho krásně pohrajeme. Tak hurá do toho!
13 495
756
4 597
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.