02:52
Víte, co je to fair play? Znamená to hrát férově - a to by měl dělat každý sportovec. Podvádět se totiž nevyplácí, spíše to člověku škodí. Více o tomto tématu se dozvíte v pořadu Superjá.
Při sportu nejsou důležité jen pohybové dovednosti, ale i schopnost soustředit se a uklidnit svou mysl. Myšlenky jen tak nezastavíme, můžeme je však utišit a pokusit se je nevnímat. Díky tomu jsme ve sportu soustředěnější a lepší. Více o tom, jak uklidnit svou mysl, se dozvíš v dnešním Superjá.
Asi každému z nás se někdy stalo, že chtěl vynaložit více energie, než mu tělo dovolilo, a potom byl až moc unavený. Energii bychom měli postupně doplňovat a nechat tělo si odpočinout a rozhodně se nesnažit energii prodloužit a únavu odstranit nezdravými prostředky. Víc o tomto tématu se dozvíte v dnešním Superjá.
Tělo máme každý jenom jedno a je důležité, abychom se o něj starali a cítili se v něm dobře. Cvičení, sportování a posilování je dobrý způsob, jak udržovat svoje tělo fit a silné. Více o síle se dozvíš v dnešním Superjá.
Vyhrát nějakou soutěž je skvělý pocit, nemělo by to však být to jediné, o co nám při sportu jde. Sport by měl být o tom, že si ho užijeme, zlepšujeme se v něm a máme z něj radost. Výhra by měla být jenom bonus a pochvala za to, že jsme se snažili. Více o tomto tématu se dozvíš v dnešním Superjá.
Sportovat a hýbat se je bez pochyby zdravé, ale nikdo by neměl zapomínat na své duševní zdraví. Každý by měl najít rovnováhu a sjednotit tělo a duši. Dnes si o tomto tématu povíme více.
Pojďme se společně podívat, kde se v domácnostech vyskytuje nejvíce bakterií. Nejde ani o to, kolik těch bakterií je, ale jaké bakterie to jsou. Co byste řekli, že je na tom hůř, záchodové prkénko, nebo kuchyňská linka? Velké množství bakterií se vyskytuje třeba v houbičce na nádobí. Zde se bakteriím daří, jsou tu totiž zbytky jídla, pěkně vlhko a teplo.
Už jste se setkali s někým, kdo trpí fobií? Povíme si, jak se taková fobie projevuje a z čeho může vzniknout. Také se dozvíme, jak se různým fobiím říká.
Pojďte se podívat na video o tom, jak funguje naše rozhodování. Představte si, že někdo může ovlivňovat naše rozhodování a my o tom ani nevíme. Jak toho využívají prodejci a marketéři? Některá rozhodnutí děláme vědomě, ale některá automaticky, třeba při žonglování. Pokud tedy žonglovat umíte. Nenechte se oklamat a rozhodujte se s rozvahou.
Macha a Šebestovou jistě znáte. Vybraná část příběhu je určena pro práci s kartami emocí - tentokrát probereme smutek.
12 813
722
4 384
1 217
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.