03:52
Víte, co je to fair play? Znamená to hrát férově - a to by měl dělat každý sportovec. Podvádět se totiž nevyplácí, spíše to člověku škodí. Více o tomto tématu se dozvíte v pořadu Superjá.
Při sportu nejsou důležité jen pohybové dovednosti, ale i schopnost soustředit se a uklidnit svou mysl. Myšlenky jen tak nezastavíme, můžeme je však utišit a pokusit se je nevnímat. Díky tomu jsme ve sportu soustředěnější a lepší. Více o tom, jak uklidnit svou mysl, se dozvíš v dnešním Superjá.
Asi každému z nás se někdy stalo, že chtěl vynaložit více energie, než mu tělo dovolilo, a potom byl až moc unavený. Energii bychom měli postupně doplňovat a nechat tělo si odpočinout a rozhodně se nesnažit energii prodloužit a únavu odstranit nezdravými prostředky. Víc o tomto tématu se dozvíte v dnešním Superjá.
Sportovat a hýbat se je bez pochyby zdravé, ale nikdo by neměl zapomínat na své duševní zdraví. Každý by měl najít rovnováhu a sjednotit tělo a duši. Dnes si o tomto tématu povíme více.
Vyhrát nějakou soutěž je skvělý pocit, nemělo by to však být to jediné, o co nám při sportu jde. Sport by měl být o tom, že si ho užijeme, zlepšujeme se v něm a máme z něj radost. Výhra by měla být jenom bonus a pochvala za to, že jsme se snažili. Více o tomto tématu se dozvíš v dnešním Superjá.
Tělo máme každý jenom jedno a je důležité, abychom se o něj starali a cítili se v něm dobře. Cvičení, sportování a posilování je dobrý způsob, jak udržovat svoje tělo fit a silné. Více o síle se dozvíš v dnešním Superjá.
Máte rádi rajčata? A věděli jste, že se je lidé v Evropě báli jíst? Když je sem z Ameriky přivezli, tak si kvůli jejich barvě a výrazné chuti mysleli, že jsou jedovatá. Jako první je začali jíst v Itálii. Dnes víme, že jedovatá nejsou, jsou dokonce velmi zdravá. Obsahují spoustu důležitých vitamínů a minerálů.
Macha a Šebestovou jistě znáte. Vybraná část příběhu je určena pro práci s kartami emocí - tentokrát probereme smutek.
I bazén je místo, kde se můžou objevit nebezpečné situace. Jak se správně chovat při koupání? Kdy a kde skákat do vody? A jak poznat, že se někdo topí?
Máte rádi fazole? Pochutnat si na nich můžete díky Kryštofu Kolumbovi, který je spolu s bramborami přivezl z Ameriky. Indiáni pěstovali fazole spolu s kukuřicí, která je podpírala. S těmito luštěninami se do jídelníčku chudších lidí, kteří neměli na maso, dostaly tak důležité bílkoviny. Nejvíce fazole jedí v Anglii, kde jsou součástí tradiční snídaně.
12 813
722
4 388
1 219
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.