Trávicí soustava

01:26

Trávicí soustava

Následující video vás zábavnou formou seznámí se základními informacemi o trávicí soustavě člověka. Dozvíte se, jak je trávicí soustava dlouhá a co se v ní děje se soustem potravy, které spolkneme. Jak je možné, že se nám do břicha vejde 8 metrů střev?

Tip do výuky

Vhodné pro zařazení na úvod tématu „trávicí soustava“. Video obsahuje zcela základní informace o funkcích trávicí soustavy a vyjmenovává její základní orgány. S žáky je možné poté prodiskutovat, které pojmy pro ně byly zcela nové a které již znali z dřívějška.

Materiály ke stažení

3 listů

Pracovní list: Trávicí soustava

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Porovnejte si základní informace o trávicí soustavě z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Trávicí soustava - pro učitele

Pracovní list s řešením pro učitele 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Trávicí soustava / Робочий лист: Травна система

Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně ZŠ. V rámci jednotlivých úkolů si žáci zopakují základní informace o trávicí soustavě. / Робочий лист призначений для учнів 2-го ступеня початкової школи. У рамках індивідуальних завдань учні розглянуть основні відомості про систему травлення.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Biologie
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Mohlo by vás také zajímat

Biologie člověka

Fyzický vývoj a zdraví člověka

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání