Jak vypadá buňka

Všechny živé organismy jsou složené z buněk. Mnohobuněčné organismy tvoří stovky až miliony buněk, jako například u člověka. Jiné organismy zase tvoří jen jediná buňka. Příkladem jsou bakterie, prvoci a další jednobuněčné organismy. Každá buňka má membránu, jádro a cytoplazmu. Buňky se množí dělením.

Materiály ke stažení

4 pracovní listy

Pracovní list: Buňka

Následující pracovní list se zaměřuje na  rozdíl mezi rostlinnou a živočišnou buňkou. Žáci si pomocí jednoduchých úkolů zopakují, že buňka je základní stavební a funkční jednotkou živých organismů, a budou schopni uvést příklady organismů, které se z buněk skládají.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis

Řešení k pracovnímu listu: Buňka

Pracovní list s řešením pro učitele, který se zaměřuje na rozdíl mezi rostlinnou a živočišnou buňkou. Žáci si pomocí jednoduchých úkolů zopakují, že buňka je základní stavební a funkční jednotkou živých organismů, a budou schopni uvést příklady organismů, které se z buněk skládají.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis

Pracovní list: Buňka / Робочий лист: Клітина

Následující pracovní list se zaměřuje na rozdíl mezi rostlinnou a živočišnou buňkou / Наступне завдання полягає в тім, аби учні зрозуміли відмінності між рослинними і тваринними клітинами.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Biologie
Přírodopis

Řešení k pracovnímu listu: Buňka / Розв’язання робочого аркуша: Клітина

Pracovní list s řešením pro učitele v ukrajinském jazyce, který se zaměřuje na rozdíl mezi rostlinnou a živočišnou buňkou.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Biologie
Přírodopis

Mohlo by vás také zajímat

Obecná biologie

ČT edu nejsou pouze videa

1 222

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání