Trávicí soustava

Zkuste si tipnout, co má trávení společného se zubním kazem. Správně, jsou to bakterie. Že si máte čistit zuby, vám asi vysvětlovat nemusíme. Možná ale nevíte, že trávicí soustava člověka měří osm metrů. Jak se nám vejde do břicha? A jak vlastně funguje? Zjednodušeně řečeno: jako dobře namazaný stroj.

Trávicí soustava

Všechno to ale začíná v ústech, která jsou, ať se vám to líbí, nebo ne, plná bakterií. A ty jsou také zodpovědné za všechny problémy se zuby, s jakými se můžeme potkat. Vysvětlíme si, že zubní lékařky a lékaři opravdu nepřehánějí, když stále dokola mluví o prevenci a hygieně. A také si povíme, proč se slepému střevu říká slepé, co se stane, když se zanítí, a jak si s tím poradí lékaři i přes všechny Hurvínkovy lumpárny. O čem to mluvíme? Podívejte se sami. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Trávicí soustava

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Porovnejte si základní informace o trávicí soustavě z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Trávicí soustava - pro učitele

Pracovní list s řešením pro učitele 2. stupně ZŠ. k námětu do výuky Trávicí soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Trávicí soustava / Робочий лист: Травна система

Pracovní list je určen pro žáky 2. stupně ZŠ. V rámci jednotlivých úkolů si žáci zopakují základní informace o trávicí soustavě. / Робочий лист призначений для учнів 2-го ступеня початкової школи. У рамках індивідуальних завдань учні розглянуть основні відомості про систему травлення.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Biologie
Přírodopis
Štítek Materiály v ukrajinštině
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Komplexitu a dokonalost lidského těla si, pokud jsme zdraví, většinou moc neuvědomujeme. Přesto jde o systém, který je i přes veškerý pokrok moderní vědy velmi křehký. Ukážeme si, co všechno o téhle…

Biologie · Přírodopis
46 35

Jak si vybrat sport, který tě bude opravdu bavit? Co si zabalit na svačinu do školy? A jak se cítit zkrátka dobře? Jestli si podobné otázky kladeš také, pak jsi tu správně...

Výchova ke zdraví
18 10

ČT edu nejsou pouze videa

1 131

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání