Metodický list je připraven k animovanému večerníčku, který je beze slov. Je zaměřen na rozvíjení slovní zásoby, fantazie a kreativity žáků. Směřuje k rozvoji čtenářské a pisatelské gramotnosti. Jsou využity čtenářské strategie jako předvídání příběhu, propojování s vlastní zkušeností a využití grafického organizéru pro porovnání hlavních postav příběhu. Záměrně není uvedeno doporučení pro konkrétní věkovou skupinu, záleží na zkušenostech a dovednostech žáků.
Pracovní list je určen žákům 2. nebo 3. ročníku. Jeho cílem je, aby si žáci na příběhu Aničky a Huberta procvičili aktivní naslouchání, rozšířili svou slovní zásobu, porovnávání informací a práci s osou souměrnosti i geometrickými tvary.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Anička skřítek a Slaměný Hubert – Anička a Hubert v cirkuse.
Cílem metodického listu je ukázat, jak vést žáky k aktivnímu naslouchání a jak jim představit různá povolání. Aktivity lze mezipředmětově propojit. Pracovní list je určen žákům 2. nebo 3. ročníku.
Zde najdete metodické pokyny k pracovním listům Večerníček: Hrdina a Večerníček: Tarbíci - Každý je šikovný na něco jiného.
Hlavním cílem doporučených aktivit je v rámci integrované tematické výuky seznámit děti s africkým kontinentem, se zvířaty a příběhy, které se k němu vážou.
Děti se v pracovním listě seznámí s příběhem Tarzana. Krátké video bude využito k navození tématu hrdinství. Pracovní list obsahuje stručný text o Tarzanovi. V dalším cvičení dává pracovní list prostor pro zamyšlení se nad pojmem hrdina. Pracovní list je určen žákům 1. a 2. ročníků.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Říkání o víle Amálce - Jak seděla v zelené kleci. Cílem metodického listu je podpora rozvoje klíčové kompetence osobnostní a sociální. Navrhované aktivity se zaměřují na vlastnosti a pocity postav, na pomoc druhým v situaci, kdy to potřebují.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: O Mikešovi - Mikeš se učí mluvit. V rámci učební jednotky se podíváme na jednu z nejznámějších částí příběhu o kocouru Mikešovi. Na základě ilustrací budou žáci diskutovat o změnách krajiny a klimatu. Příběh je propojen s písničkou Jaromíra Nohavici - Ladovská zima.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: O makové panence - O makové panence a lučním světýlku Ferdinandovi.
Cílem metodického listu je rozvoj aktivního naslouchání, kompetence osobnostní a sociální a kompetence komunikační. Aktivity jsou určeny pro žáky 2.–3. ročníku ZŠ.
Cílem pracovního listu je rozvíjet fantazii a zlepšovat u dětí pisatelské dovednosti. Děti budou potřebovat pouze psací potřeby. Na základě obrázku, který děti vidí, mají vymýšlet, o co asi v příběhu půjde. Video je tedy vhodné pustit až později, kdy děti vyčerpají možnosti práce s obrázkem.
Zde najdete metodické pokyny k pracovnímu listu Večerníček: Čtyřlístek - Poprask v zoo - 3.ročník.
Cílem metodického listu je ukázat, jak lze pracovat s příběhem Čtyřlístku – jak rozvíjet slovní zásobu, pracovat s významem slov a propojovat vzdělávací obory za pomoci témat. Aktivity jsou určeny žákům 3. ročníku.
Pracovní list je určen žákům 2. ročníku. Jeho cílem je procvičit na známém příběhu Čtyřlístku význam slov, rozšiřovat slovní zásobu, procvičit řazení slov podle abecedy, přivést žáky k zamyšlení se nad přínosem zakládání zoologických zahrad a to vše propojit s úkolem z matematiky.
Pracovní list je určen žákům 3. ročníku. Jeho cílem je procvičit na známém příběhu Čtyřlístku význam slov, přivést žáky k zamyšlení se nad přínosem zakládání zoologických zahrad, naučit je vyhledávat informace na internetu a to vše propojit s úkolem z matematiky. Nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, pouze psací náčiní.