Volby prezidenta USA se konají jednou za čtyři roky, vždy první úterý po prvním pondělí v listopadu. Voliči ale v tento den nevybírají přímo budoucí hlavu státu. Přečtěte si s žáky, kdo to jsou takzvaní electors neboli volitelé a co znamenají swing states či klíčové státy.
Pátek 22. listopadu 1963 měl být pro prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho neoficiálním zahájením kampaně za znovuzvolení. Kariéru i život jednoho z nejoblíbenějších prezidentů americké historie ale v texaském Dallasu půl hodiny po poledni ukončil atentát. Co o něm víme?
Stačí jen propiska, mobilní telefon nebo peněženka a vědci pomocí nových metod přesně zjistí, jaký je život člověka, který tyto předměty nosil. Chemická analýza mění kriminalistiku a čím dál více pomáhá odhalovat dříve nepolapitelné zločince.
I hledání práce je umění a člověk se mu musí učit. Nenechte se odradit neúspěchy, tak to prostě někdy je. Zkuste změnit vaše postupy nebo postoje – jděte na to jinak! Materiály poskytl Národní pedagogický institut.
Před 60 lety zemřel při atentátu pětatřicátý americký prezident John Fitzgerald Kennedy. Ačkoli byl v úřadu pouhých 1036 dní, řadí se mezi nejoblíbenější americké prezidenty.
Přečtěte si s žáky článek. Královna Alžběta navštívila poprvé Českou republiku v roce 1996. Její návštěva byla nejen pro tehdejšího prezidenta Havla významným symbolickým gestem.
Neexistuje univerzální návod, jak napsat životopis. Ještě než začnete psát životopis, se proto zamyslete: Za jakým účelem ho píšete? Co by mělo být nejdůležitější? Materiály poskytl Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Psycholožka a autorka okruhu Školní wellbeing do třídnických hodin Markéta Švamberk Šauerová sepsala, jaké benefity může žákům přinést výuka o duševním zdraví a osobnostním rozvoji.
Ve věku 94 let zemřel v červenci 2023 prozaik a esejista Milan Kundera. Jaký byl jeho život, jaká jsou jeho zásadní díla? Přečtěte si s žáky a studenty o jednom z nejvýznamnějších českých spisovatelů.