Když v noci při jasném počasí zvedneme oči k obloze, můžeme vidět hvězdy a souhvězdí. Co o nich víme my? Co zjistil robůtek Kit? A jaké je to být takovou hvězdou v souhvězdí?
Hlavním cílem doporučených aktivit je seznámit děti se základními pojmy souvisejícími s vesmírem a rozvinout jejich představu o vesmíru. Prostřednictvím doporučených aktivit budeme u dětí rozvíjet kooperativní učení a podpoříme rozvoj klíčových kompetencí žáků, a to i v oblasti digitální.
Metodické doporučení je zaměřeno na získávání informací a následnou práci s nimi. Je určeno pro žáky 4. až 5. ročníků. Práce s informacemi, jejich ověřování, zpracování a uvádění zdrojů směřuje k rozvíjení digitální kompetence.
Metodické doporučení nabízí několik aktivit, díky kterým žáci poznávají udržitelné Vánoce. Uvědomují si dopad udržitelných a neudržitelných materiálů na naši planetu.
Pracovní list pojednává o problematice využití odpadu a je určen pro žáky 3. až 5. tříd. Cílem je vyrobit si originální výrobek ze staré rukavice a názorně žákům ukázat upcyklaci.
Pracovní list je určen dětem od 2. do 4. třídy základní školy. Jeho cílem je seznámit žáky s tím, jak v době svých začátků vypadalo dětské televizní vysílání, konkrétně Večerníček.
V tomto metodickém listu najdete inspiraci pro práci s kolekcí videí na téma Experimentujeme s barvami. List nabízí návrhy aktivit aktivit, ve kterých si žáci vyzkouší, jak spolu barvy vzájemně fungují, jak se dají míchat a jak se naopak rozkládají.
Vybarvěte si vánoční větvičku podle daných barev, spočítejte ozdoby a porovnejte jejich množství nebo si vybarvěte vánoční stromeček podle vlastní fantazie.
Pracovní list nabízí prostor k zamyšlení nad využitím starých nepotřebných věcí. Žáci si naplánují přetvoření předmětu, který si sami vyberou, promyslí si potřebné pomůcky i finanční náročnost. Svůj plán zrealizují. Můžou pracovat samostatně nebo ve skupině.