Pracovní list vede žáky k zamyšlení se nad světem sportu ze společenskovědní perspektivy. Aktuální světové dění se odráží i ve sportu, ať už v pozitivním, nebo negativním slova smyslu. Žáci analyzují konkrétní příklady, hodnotí je a formulují svůj názor. List je určen žákům SŠ.
Cílem pracovního listu je motivovat žáky k vnímání sportovních událostí jako možností projevu vlastenectví a národní identity. Žáci jsou pomocí úkolů vedeni k zamyšlení, formulování vlastních názorů i k práci s reálnými příklady ze sportovního světa. List je určen žákům SŠ.
Tématem pracovního listu je fenomén „sportovního vlastenectví“. Úkoly vedou žáky k zamyšlení se nad propojením vlastenectví, sportovního světa a velkých sportovních událostí, dále pak k reflektování vlastního vztahu k oběma skutečnostem. List je určen žákům 2. stupně ZŠ.
Tématem pracovního listu je vzájemné propojení sportu a společnosti, konkrétně se pracovní list zaměřuje na fair play chování, společenské problémy a reklamu. List je určen žákům 2. stupně ZŠ. K práci jsou potřeba psací potřeby a internet.
Co vše patří mezi státní symboly České republiky? Co symbolizuje dvojramenný kříž, který je součástí slovenského státního znaku? Připomeňte si, jak se měnil československý státní znak i to, jak vznikala podoba české vlajky.
Po dvou letech se v Československu konaly další svobodné volby. Paradoxně jejich vítězové v Čechách a na Slovensku společně zrealizovaly rozdělení státu. Tento pracovní list je zaměřen na úvahu nad jejími výsledky.
Političtí reprezentanti Československa se v létě 1992 dohodli na rozpadu státu, ke kterému mělo dojít již za šest měsíců. Během této doby si nástupnické státy musely hlavně rozdělit majetek a vytyčit nové hranice.
Pracovní list pro žáky střední školy. Prohlubuje znalosti spojené východním blokem, Sovětským svazem a pádem komunistických režimů ve střední a východní Evropě.