Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

První pomoc (cyklus)

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 27

Porod

13:25

Porod

Pořad popisuje, jak probíhá porod v porodnici, ale i porod domácí. Jsou zde rozhovory s maminkami, lékaři a známými osobnostmi, jaké jsou jejich zkušenosti a doporučení k porodům.

Paraziti: První pomoc

13:57

Paraziti: První pomoc

Pořad popisuje, jací parazité a jakým způsobem mohou napadnout naše tělo. Dále radí, jak se před parazity chránit a jak se jich zbavit. Jsou zde rozhovory s lidmi, kteří měli nějakého parazita. Ti vyprávějí, jak se jich následně zbavili. Následují i rozhovory s lékaři.

Pohyb pro zdraví

13:26

Pohyb pro zdraví

Pořad popisuje, jak často, s jakou intenzitou, a hlavně proč se hýbat, aby to pro tělo bylo prospěšné. Dále varuje, co hrozí, pokud se hýbat nebudeme. Jsou tu rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří sdílejí svoje zkušenosti a návyky. Následují rozhovory s lékaři, kteří doporučují různé druhy prospěšných pohybových aktivit.

Hygiena

13:37

Hygiena

Pořad popisuje, jaké zásady hygieny je třeba dodržovat a co hrozí, když tyto zásady dodržovat nebudeme. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří sdílejí svoje zkušenosti a návyky. Následují i rozhovory s lékaři.

Úrazy

13:06

Úrazy

Pořad popisuje, jak předcházet úrazům především v horských oblastech.

Alkohol

13:29

Alkohol

Pořad popisuje, jak a v jaké míře se v naší společnosti konzumuje alkohol, jak se k tomu staví celá naše společnost a co tělu konzumace alkoholu způsobuje. Jsou zde zachyceny rozhovory jak s běžnými konzumenty, tak i s vyléčenými alkoholiky.

Obezita

13:25

Obezita

Pořad vtipnou formou popisuje, co je to obezita, co ji způsobuje, jak s obezitou bojovat a jak jí předcházet. Dále ukazuje, jaké prostředky proti obezitě fungují a co naopak vůbec nefunguje. Je zde i několik rozhovorů s obézními lidmi, ale i s doktory, kteří svůj život zasvětili boji s nadváhou.

Plísně

13:13

Plísně

Pořad popisuje, jak organizmu škodí plísně nejen na potravinách, ale i doma či na těle. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s plísněmi. Následují rozhovory s lékaři.

Spánek

13:39

Spánek

Pořad popisuje, jak a proč je pro nás důležitý spánek, jak dlouho by měli lidé spát a jaké jsou důsledky poruch spánku. Dále pasáž vysvětluje, co to znamená, když někdo chrápe, a jaké jsou příčiny a možnosti léčby chrápání.

Vývojový růst

13:33

Vývojový růst

Pořad popisuje, jaká je průměrná výška, co je normální vývojový růst a co je nestandardní vývoj. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s výškou a jak se s tím vyrovnali. Následují rozhovory s lékaři, kteří popisují, jak se dají poruchy růstu léčit nebo ovlivňovat.

Plíce

13:24

Plíce

Pořad popisuje, jaké nemoci plic se u nás vyskytují a jak se dají léčit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s plícemi i z důvodu svého zaměstnání a někteří z nich podstoupili transplantaci plic. Následují rozhovory s lékaři.

Kosti

13:53

Kosti

Pořad popisuje, jak se starat o kosti a klouby a jak se žije s bolestí kloubů. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří měli problémy s bolestí kloubů, jak jim pomohla operace i jak takováto operace probíhá. Dále je zde popsáno, jakou výživu a jaké doplňky stravy používat, aby kosti byly zdravé.

Načíst další videa
Probíhá načítání