dychaci-soustava

Dýchací soustava: Jak chránit své plíce

Jak můžete prospět svým plicím? Není to tak těžké a stojí to za to. Bez dýchání není život. Jaké potíže ohrožují tento životně důležitý orgán? A jak jim můžeme předejít? Kam až došla medicína, pokud jde o dýchací potíže? Co všechno dokáže? Jak moc je důležitá prevence? Podívejte se s námi.

Dýchací soustava: Jak chránit své plíce

Cystická fibróza a astma. To jsou největší nepřátelé, kteří trápí plicní pacienty. Jak s nimi bojovat? Ozdravné pobyty jsou jednou z cest. Pobyt na čerstvém vzduchu, u moře, na horách a kupodivu i v jeskyních pomáhá nemocné plíce zvládat. A co dalšího lze pro takové pacienty udělat? Očkování téměř vymýtilo tuberkulózu, plicní onemocnění, které zabíjí lidi už od pravěku. Přesto tu stále je. Co se s tím dá dělat? 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Dýchací soustava

Pracovní list pro student 2. stupně ZŠ k námětu do výuky Dýchací soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Co dává plíce do pohybu? Pomocí tvorby modelu a různých plicních testů si vyzkoušejte, jak vaše plíce fungují.

Pracovní list: Dýchací soustava - pro učitele

Pracovní list s řešením pro učitele 2. stupně ZŠ k námětu do výuky Dýchací soustava, který je součástí vybrané kapitoly Lidské tělo. Co dává plíce do pohybu? Pomocí tvorby modelu a různých plicních testů si vyzkoušejte, jak vaše plíce fungují.
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Komplexitu a dokonalost lidského tělo si, pokud jsme zdraví, většinou moc neuvědomujeme. Přesto jde o systém, který je i přes veškerý pokrok moderní vědy velmi křehký. Ukážeme si, co všechno o téhle…

Přírodopis · Biologie
7 0 0

ČT edu nejsou pouze videa

859

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání