Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

První pomoc (cyklus)

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 27

Muzikoterapie a arteterapie

13:29

Muzikoterapie a arteterapie

Pořad vysvětluje, co je to muzikoterapie a arteterapie a jak se s těmito technikami pracuje, kdy nám mohou pomoci a kdy naopak ublížit. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří se těmito technikami zabývají.

Fobie

14:00

Fobie

Pořad popisuje, jak se žije s fobiemi, jaké jsou druhy fobií a jak se dá fobií zbavit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří mají nebo měli nějaké fobie. Jak s nimi bojují? Následují i rozhovory s lékaři.

Čich a nos

13:38

Čich a nos

Pořad popisuje problémy s čichem zapříčiněné nemocí či úrazem a jak se tyto poruchy dají léčit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s čichem. Následují i rozhovory s lékaři.

Dvojčata

13:04

Dvojčata

Pořad zkoumá, jak je možné, že se rodí dvojčata a vícerčata. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kterým se narodila dvojčata nebo kteří pocházejí z dvojčat. Následují rozhovory s lékaři.

Plíce

13:24

Plíce

Pořad popisuje, jaké nemoci plic se u nás vyskytují a jak se dají léčit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s plícemi i z důvodu svého zaměstnání a někteří z nich podstoupili transplantaci plic. Následují rozhovory s lékaři.

Cvičení

13:54

Cvičení

Pořad popisuje, jak je důležité cvičit a jak lidskému tělu cvičení prospívá. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří se rozhodli cvičit v posilovně. Následují rozhovory s lékaři a odborníky, kteří popisují zásady zdravého cvičení a řeší problematiku anabolických doplňků.

Zvířata: Pomocníci i nebezpečí

13:57

Zvířata: Pomocníci i nebezpečí

Pořad popisuje, jak zvířata mohou pomáhat (hipoterapie, canisterapie, vodící psi apod.), ale i ublížit (pokousání, různé alergie). Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří popisují svoje vztahy se zvířaty a třeba i případy, kdy jim zvířata pomohla. Následují rozhovory s lékaři.

Kosti

13:53

Kosti

Pořad popisuje, jak se starat o kosti a klouby a jak se žije s bolestí kloubů. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří měli problémy s bolestí kloubů, jak jim pomohla operace i jak takováto operace probíhá. Dále je zde popsáno, jakou výživu a jaké doplňky stravy používat, aby kosti byly zdravé.

Opalování

13:46

Opalování

Pořad popisuje, jak bychom se měli opalovat, aby nám slunce prospívalo a aby nezpůsobilo spálení, nebo dokonce rakovinu kůže, tzv. melanom. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří popisují své zkušenosti s opalováním.

Porod

13:25

Porod

Pořad popisuje, jak probíhá porod v porodnici, ale i porod domácí. Jsou zde rozhovory s maminkami, lékaři a známými osobnostmi, jaké jsou jejich zkušenosti a doporučení k porodům.

Rizika cestování

13:18

Rizika cestování

Pořad popisuje, jak se chránit před cizokrajnými nemocemi při cestování do zahraničí. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s nějakou exotickou nemocí. Následují rozhovory s lékaři.

Těhotenství

13:54

Těhotenství

Pořad popisuje, jak prožívají těhotenství ženy, ale i jejich partneři. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, jak toto období prožívali oni. Následují rozhovory s lékaři, kteří doporučují, jak se při těhotenství chovat, co dodržovat i čeho se vyvarovat.

Načíst další videa
Probíhá načítání