Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

První pomoc (cyklus)

S humorem a nadsázkou o tom, jak žít zdravě aneb kapky nejen pro hypochondry

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Obezita
13:25

Obezita

Pořad vtipnou formou popisuje, co je to obezita, co ji způsobuje, jak s obezitou bojovat a jak jí předcházet. Dále ukazuje, jaké prostředky proti obezitě fungují a co naopak vůbec nefunguje. Je zde i několik rozhovorů s obézními lidmi, ale i s doktory, kteří svůj život zasvětili boji s nadváhou.

Alkohol
13:29

Alkohol

Pořad popisuje, jak a v jaké míře se v naší společnosti konzumuje alkohol, jak se k tomu staví celá naše společnost a co tělu konzumace alkoholu způsobuje. Jsou zde zachyceny rozhovory jak s běžnými konzumenty, tak i s vyléčenými alkoholiky.

Zuby: Dentální hygiena
13:39

Zuby: Dentální hygiena

Pořad popisuje, jak předcházet kazivosti zubů, jak se o zuby a dásně starat celý život (i u miminek), kdy a jak často navštěvovat stomatologa. Video ukazuje rozhovory s lidmi postiženými nějakou nemocí zubů či dásní a s lékaři, kteří doporučují, jak se o chrup co nejlépe starat.

Úrazy
13:06

Úrazy

Pořad popisuje, jak předcházet úrazům především v horských oblastech.

Vlasy: Plešatost
13:29

Vlasy: Plešatost

Pořad o vlasech. Jak se dají zjistit choroby podle kvality vlasů či jak vzniká plešatost. Jsou zde rozhovory s lidmi, kterým vypadaly vlasy, ale i s lékaři, kteří těmto lidem vlasy transplantují.

Spánek
13:39

Spánek

Pořad popisuje, jak a proč je pro nás důležitý spánek, jak dlouho by měli lidé spát a jaké jsou důsledky poruch spánku. Dále pasáž vysvětluje, co to znamená, když někdo chrápe, a jaké jsou příčiny a možnosti léčby chrápání.

Paraziti: První pomoc
13:57

Paraziti: První pomoc

Pořad popisuje, jací parazité a jakým způsobem mohou napadnout naše tělo. Dále radí, jak se před parazity chránit a jak se jich zbavit. Jsou zde rozhovory s lidmi, kteří měli nějakého parazita. Ti vyprávějí, jak se jich následně zbavili. Následují i rozhovory s lékaři.

Záda a páteř
13:48

Záda a páteř

Pořad popisuje, jaké jsou příčiny bolesti zad a jak se tyto bolesti odstraňují. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří trpěli nebo trpí bolestmi zad. Následují rozhovory s lékaři, kteří doporučují preventivní chování a aktivity, které pomáhají bolestem předcházet.

Zobrazit další videa
Probíhá načítání