Největší vzdělávací portál videí v ČR 48 830 minut videí
menu

První pomoc (cyklus)

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 27

Úrazy

13:06

Úrazy

Pořad popisuje, jak předcházet úrazům především v horských oblastech.

Alkohol

13:29

Alkohol

Pořad popisuje, jak a v jaké míře se v naší společnosti konzumuje alkohol, jak se k tomu staví celá naše společnost a co tělu konzumace alkoholu způsobuje. Jsou zde zachyceny rozhovory jak s běžnými konzumenty, tak i s vyléčenými alkoholiky.

Balená voda

13:44

Balená voda

Pořad popisuje, jaké druhy vody jsou na našem trhu dostupné, jakou vodu pít a jaké se naopak vyvarovat. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi o tom, jak dodržují pitný režim. Následují rozhovory s lékaři, kteří popisují, jaké vodě dát přednost z hlediska jejího složení.

Cvičení

13:54

Cvičení

Pořad popisuje, jak je důležité cvičit a jak lidskému tělu cvičení prospívá. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří se rozhodli cvičit v posilovně. Následují rozhovory s lékaři a odborníky, kteří popisují zásady zdravého cvičení a řeší problematiku anabolických doplňků.

Čich a nos

13:38

Čich a nos

Pořad popisuje problémy s čichem zapříčiněné nemocí či úrazem a jak se tyto poruchy dají léčit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří měli problémy s čichem. Následují i rozhovory s lékaři.

Dětské úrazy

13:46

Dětské úrazy

Pořad popisuje, jaké úrazy mohou potkat děti nejen doma, ale i venku. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi o tom, jaké úrazy se staly jejich dětem. Následují rozhovory s lékaři, kteří popisují, jaké úrazy jsou nejčastější a jak se jim dá předcházet.

Fobie

14:00

Fobie

Pořad popisuje, jak se žije s fobiemi, jaké jsou druhy fobií a jak se dá fobií zbavit. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří mají nebo měli nějaké fobie. Jak s nimi bojují? Následují i rozhovory s lékaři.

Hygiena

13:37

Hygiena

Pořad popisuje, jaké zásady hygieny je třeba dodržovat a co hrozí, když tyto zásady dodržovat nebudeme. Jsou zde rozhovory s lidmi a známými osobnostmi, kteří sdílejí svoje zkušenosti a návyky. Následují i rozhovory s lékaři.

Kosti

13:53

Kosti

Pořad popisuje, jak se starat o kosti a klouby a jak se žije s bolestí kloubů. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří měli problémy s bolestí kloubů, jak jim pomohla operace i jak takováto operace probíhá. Dále je zde popsáno, jakou výživu a jaké doplňky stravy používat, aby kosti byly zdravé.

Obezita

13:25

Obezita

Pořad vtipnou formou popisuje, co je to obezita, co ji způsobuje, jak s obezitou bojovat a jak jí předcházet. Dále ukazuje, jaké prostředky proti obezitě fungují a co naopak vůbec nefunguje. Je zde i několik rozhovorů s obézními lidmi, ale i s doktory, kteří svůj život zasvětili boji s nadváhou.

Opalování

13:46

Opalování

Pořad popisuje, jak bychom se měli opalovat, aby nám slunce prospívalo a aby nezpůsobilo spálení, nebo dokonce rakovinu kůže, tzv. melanom. Jsou zde rozhovory s lidmi, lékaři a známými osobnostmi, kteří popisují své zkušenosti s opalováním.

Paraziti: První pomoc

13:57

Paraziti: První pomoc

Pořad popisuje, jací parazité a jakým způsobem mohou napadnout naše tělo. Dále radí, jak se před parazity chránit a jak se jich zbavit. Jsou zde rozhovory s lidmi, kteří měli nějakého parazita. Ti vyprávějí, jak se jich následně zbavili. Následují i rozhovory s lékaři.

Načíst další videa

Děkujeme za zájem o odběr novinek z ČT edu Na zadaný e-mail jsme vám zaslali žádost o potvrzení zájmu odběru novinek.

Tento e-mail již v naší databázi máme. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Neplatný email. Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, zadejte jiný e-mail.

Probíhá načítání