Jedno téma, spousta nápadů. Pod každým Okruhem najdete různorodé "Náměty do výuky" plné videí a pracovních listů. Okruhy vám tak umožní nahlížet jedno téma z odlišných úhlů pohledu. Vybírat můžete přehledně i podle předmětů a stupňů vzdělávání.
Příroda nám toho nabízí spoustu po celý rok. My se ale chceme soustředit především na její podzimní nadílku a kromě tipů na tvoření se Šikuly pro vás máme i tipy na zajímavá místa, kam se vydat nejen…
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Člověk a svět práce
Zahrada, to není jen místo pro pěstování salátu a odpočinek v trávě. Je také domovem mnoha více či méně nenápadných tvorů, jejichž životy jsou často dramatické a dobrodružné. Přiblížíme si, jaké…
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Člověk a svět práce
Co vás napadne, když se řekne podzim? Zvířátka z kaštanů, barevné listí nebo déšť a plískanice? A co třeba jablíčka a dýně? Ty jsou nejen hezké na pohled, ale také zdravé a dobře se z nich tvoří. Co?…
Roční období a svátky
·
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Příroda
·
Člověk a svět práce
Víte, jak vznikl svátek svatého Mikuláše a kým byl tento světec za svého života? Ne? Tak to si určitě musíte pustit náš námět. Kromě toho, že vás seznámíme s tím, jak se vyvíjela tradice, při které…
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Hudební výchova
·
Člověk a svět práce
·
Výtvarná výchova
Vánoce jsou pro většinu lidí - a hlavně pak dětí - těmi nejoblíbenějšími svátky v roce. Však kdo by se netěšil na volné dny, dárky a Ježíška, pohádky nebo plné tácy cukroví. To všechno nás ale čeká…
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
ČJ a literatura
·
Hudební a pohybové činnosti
·
Výtvarné a pracovní činnosti
·
Hudební výchova
·
Člověk a svět práce
·
Výtvarná výchova
V polovině listopadu roku 1989 došlo nejen v našich dějinách ke zvratu, který znamenal konec studené války, totalitního režimu, pád Sovětského svazu a jeho satelitů. Evropa, rozdělená železnou oponou…
Dějepis
·
Přírodověda Vlastivěda
·
Prvouka
·
Člověk a společnost
Svátek svatého Václava slavíme jako Den české státnosti. Jaká byla životní a politická cesta knížete Václava? Proč se stal světcem, patronem české země, symbolem kulturním i společenským? Jaká byla…
28. října 1918 se splnil sen mnoha tehdejších Čechů a Slováků. Díky úsilí Tomáše Garrigua Masaryka a dalších vznikl uprostřed Evropy nový stát s názvem Československo. Alois Rašín, Antonín Švehla,…
Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se píše dodneška. Kam se bude tento sportovní svátek vyvíjet v budoucnosti, je otázkou. V námětech se podíváme na dávnou historii…
Jezdit na výlety, poznávat krásy naší vlasti nebo podnikat dobrodružné výpravy můžete celý rok, ale léto je pro ně jako stvořené. Chtěli byste někam vyrazit nebo si užít zábavu v přírodě, ale chybí…
Pokud je vám líto, že rostliny vždy odkvetou a jejich krása nevydrží navždy, vezměte si staré noviny, těžkou knihu, prázdné papíry a vyrobte si s námi herbář! Kromě toho, že se vám podaří rostliny…
Slovo „skaut“ pochází z anglického výrazu pro průzkumníka, zvěda či pozorovatele. A právě tím posledním z nich by měl být každý z nás. Ať už chodí, nebo nechodí do skautské organizace. V…