Okruh pro:

Zázrak jménem strom a další poklady parků

Příroda nám toho nabízí spoustu po celý rok. My se ale chceme soustředit především na její podzimní nadílku a kromě tipů na tvoření se Šikuly pro vás máme i tipy na zajímavá místa, kam se vydat nejen za těmi nejzajímavějšími stromy, které kdyby mohly, vyprávěly by dějiny. Podzimní přírodu je stejně nejlepší prozkoumávat vlastníma očima a rukama. A pak ji třeba přeměnit na něco, co možná přežije i vás.

Ukážeme vám, že i tak zdánlivě obyčejná věc jako strom, plod, semínko nebo šiška je malým zázrakem a zároveň zdrojem další kreativity. Stačí dobrý nápad a ta správná technika a malá radost je na světě. Kromě tvoření poskytují stromy také potěchu pro oko a spousty zajímavých příběhů. Představíme vám ty, které se týkají těch nejvýznamnějších, které na našem území máme. Přivítejme spolu podzim s radostí.

Zázrak jménem strom a další poklady parků

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

13 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

5 listů

Pracovní list: Dendrologický herbář - pro žáky

Pracovní list k námětu do výuky Dendrologický herbář, který je součástí vybrané kapitoly Zázrak jménem strom a další poklady parků. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Přírodopis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Psaní dopisu

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je procvičit psaní dopisu. Pracovní list je součástí námětu Tvoříme z toho, co najdeme v parku z vybrané kapitoly Park.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Praktické činnosti
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 138

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání