Podzim: Čas barevné proměny

Co vás napadne, když se řekne podzim? Zvířátka z kaštanů, barevné listí nebo déšť a plískanice? A co třeba jablíčka a dýně? Ty jsou nejen hezké na pohled, ale také zdravé a dobře se z nich tvoří. Co? To vašim žákům ukážou Šikulové. Podzim je pro přírodu velká věc. Je nejen obdobím padání listů, ale také sklizně ovoce a zeleniny, tedy vrcholem sezóny pro všechny zahrádkáře. I o tom je tento námět.

Máme pro vás také interaktivní hru Moje zahrádka, se kterou si můžete sami vyzkoušet, jaké to je pečovat o svůj vlastní kousek půdy. Zvláštní pozornost pak věnujeme jablku. Proč? Protože je to nejrozšířenější ovocný strom na planetě, symbol králů a zdroj našeho zdraví. Děti se naučí, jak si takové jablíčko správně uchovat na zimu, a dokonce i vlastnoručně si připravit lahodný jablečný koláč.

Podzim

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

16 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

10 listů

Pracovní list: Podzimní listy

Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je seznámit žáky s listy, které na podzim opadávají ze stromů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Roční období a svátky
Přírodověda Vlastivěda
Příroda
Časová náročnost:
10 minut

Pracovní list: Podzimní plody

Tento pracovní list je určen žákům mateřské školy. Cílem pracovního listu je procvičit poznávání plodů a listů. Pracovní list je součástí námětu Povídejme si o podzimu z vybrané kapitoly Podzim.
Předškolní
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Příroda
Časová náročnost:
10 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání