Okruh pro:

Tipy a průvodce na výlety po Česku: Kam vyrazit a jak se bavit

Jezdit na výlety, poznávat krásy naší vlasti nebo podnikat dobrodružné výpravy můžete celý rok, ale léto je pro ně jako stvořené. Chtěli byste někam vyrazit nebo si užít zábavu v přírodě, ale chybí vám inspirace a nápady? Poradíme vám, co všechno můžete v létě dělat. Pro malé i velké dobrodruhy je velká zábava lovení kešek. Víte, co je to geocaching? Dáme vám tipy na nejkrásnější skalní města, rozhledny a vyhlídky, skanzeny, jeskyně a také vám doporučíme, jaké jsou nejlepší dopravní prostředky na krátké i dlouhé výlety.

Pokud se chystáte na výlet, musíte si nejprve vybrat, kam byste chtěli jet a co byste chtěli vidět. Jste rádi v přírodě a zároveň si užijete každé dobrodružství? Pak vyzkoušejte geocaching, staňte se kačerem a hledejte s pomocí GPS navigace ukryté krabičky s poklady. Baví vás objevovat krásy české krajiny? V tom případě byste měli vyrazit do jednoho z unikátních skalních měst nebo mnoha jeskyní s překrásnými krasovými útvary. Výlet do jeskyní je ideální tip pro parné letní dny, protože je v nich příjemný chládek. Díky rozhlednám a vyhlídkám se můžete pokochat krajinou z ptačí perspektivy a ještě se pěkně zadýchat při výšlapu mnoha schodů a do kopce. Milovníkům historie a lidové kultury by neměla uniknout návštěva skanzenů – uměle vytvořených vesniček s lidovou architekturou. Víte, jak vzniklo slovo skanzen? Až se rozhodnete, kam chcete jet, musíte si vybrat, jaký dopravní prostředek zvolíte. Pojedete na kole, tramvají, autobusem, vlakem, trolejbusem nebo si usnadníte výstup do kopce lanovkou? Prozradíme vám vše o jejich historii i výrobě. S námi si užijete léto naplno.

Výlety po Česku: Kam vyrazit a jak se bavit

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

35 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

18 listů

Tipy na vzdělávací exkurze: Přírodovědné předměty

Kam s žáky vyrazit na exkurzi? Odborní spolupracovníci ČT edu vám přináší tipy na osvědčená místa pro přírodovědné předměty.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Přírodověda Vlastivěda
Zeměpis
Biologie
Pro pedagogy
O vzdělávání
Přírodopis

Pracovní list: Turistické značení

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o turistickém značení, jak se turistické značky vyvíjely a mnoho dalšího.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
15 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání