Okruh pro:

Halloween: Všechno, co jste chtěli vědět o Halloweenu

Halloween je svátek, který do naší kultury proniká stále víc a víc. No a proč ne. Je s ním totiž dost legrace a hlavně jeho tradice je mnohem starší než celé Spojené státy americké. Jak stará? Schválně si zkuste tipnout a pak se s námi podívejte, co všechno o něm víme. Máme pro vás spoustu inspirace na halloweenské tvoření a také trochu teorie a zajímavostí o tomhle strašidelném, a přesto tak zábavném svátku. Věděli jste například, že získává velkou popularitu až v dalekém Japonsku?

Halloween je zároveň skvělou příležitostí, jak spojit příjemné s užitečným a zlepšit svou anglickou slovní zásobu. O to se postará UčíTelka. Šikulové si vezmou na starost nejrůznější podoby dýně a také výrobu halloweenských rekvizit. Draci v hrnci si ji zase vezmou do parády v kuchyni. Nebude chybět ani Wifina, která nám přináší mimo jiné i exkluzivní interview s nemrtvým a podívá se na zoubek našim domácím nemrtvým neboli pražským strašidlům. Máme pro vás také halloweenské pracovní listy, ve kterých si ověříte, co všechno jste se o Předvečeru všech svatých dozvěděli.

Halloween

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

15 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

3 listů

Pracovní list: Halloween

Pracovní list je určen žákům 2. ročníku. Žák bude potřebovat pouze psací potřeby. Pomůcky na výrobu dýně z toaletního papíru jsou k nalezení ve video odkazu.
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Anglický jazyk
Matematika
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Halloween II

V pracovním listu si děti procvičí, co se ve videu dozvěděly o Halloweenu – v jakých zemích se slaví, jaké tradice se dodržují a odkud svátek pochází. U odpovědí a, b, c, d je správná jedna, ale i více odpovědí. Vhodné pro starší děti. Z pomůcek potřebují pouze tužku.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání