Vesmír

Naše planeta je jen maličkatou kapkou ve vesmírném moři. Zdá se vám to neuvěřitelné? Pojďte se s námi podívat za její hranice. Začneme Sluneční soustavou a prozkoumáme planety, které spolu s námi rotují kolem našeho Slunce. Pak se vydáme na Mléčnou dráhu a podíváme se, jaké téměř nepochopitelné věci se v ní nacházejí. A nebude samozřejmě chybět kapitola věnovaná tomu, jak se člověk snaží do vesmíru proniknout, pochopit jej a podrobit si ho.

Hvězdná obloha fascinuje lidi odjakživa. Za poslední půlstoletí jsme ale ušli obrovský kus cesty, pokud jde o její poznání. Neustále se zlepšující technologie nám umožnily nejen pochopit, v jakém zázraku to vlastně žijeme, ale třeba i predikovat, za jak dlouho vyhasne naše Slunce. Víme čím dál tím víc o všem, co nás obklopuje. Ať už jde o tajemné černé díry, nebo možný život lidí mimo naši planetu. Otevřete s námi okna vesmíru a ponořte se do toho, co se nám doposud podařilo o vesmíru zjistit.

Vesmír

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

91 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

24 listů

Pracovní list: Sluneční soustava

Pracovní list seznámí žáky se Sluneční soustavou.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Země a sluneční soustava

Pracovní list k námětu do výuky Vznik vesmíru. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
Střední škola
Věda a technika
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání