Masopust je tady: Teorie i praxe

Co je masopust a kdy se slaví? Masopustní zvyky mají svůj původ už v předkřesťanských dobách a reprezentují oslavy konce zimy. Oslavy, které znamenají hodování, veselení se a zábavu mezi dvěma postními obdobími. Schválně, jestli uhádnete kterými. Připravili jsme pro vás náměty, jež vás seznámí s masopustní teorií a představí i praktické návody na to, jak se na to, čemu Italové říkají karneval, připravit.

Poté, co se s našimi náměty vybavíte znalostmi potřebnými k porozumění masopustnímu veselí, se klidně můžete pustit do tvoření a následných oslav, které probíhají v podobném duchu po celé Evropě a nejen tam. Věděli jste, že masopustní průvody na Hlinecku to dotáhly až na Listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO? A znáte některou z masopustních pranostik? Schválně, jak probíhají oslavy masopustu ve vašem městě či obci? 

Masopust je tady

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

16 videí

Nejstahovanější pracovní listy

14 listů

Metodický list: Masopust

Metodický list popisující aktivity praktické lekce Masopust.
Předškolní
Roční období a svátky
Hudební a pohybové činnosti
Výtvarné a pracovní činnosti

Aktivita do školky: Klaunovy vlasy

Na každém karnevalu je většinou alespoň jeden člověk, který je velmi legrační a dokáže vytvořit pro ostatní skvělou zábavu. Jak se mu říká a jak vypadá? Tito dva klaunové nejsou barevní a nemají vlasy. Vybarvíš je a dotvoříš jim vlasy, aby byli barevní?
Předškolní
Roční období a svátky
Výtvarné a pracovní činnosti
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 114

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání