Námět do výuky pro:

Masopustní tvoření

To by snad ani nebyli Šikulové, kdyby se po svém nezhostili tématu tak lákavého, jako je masopust. V rámci kalendářního roku jde totiž o jednu z těch příležitostí, kdy mohou nechat svou kreativitu kvést. Proč? No, protože masopust je svátek, při němž můžeme dozajista uspokojit všechny naše smysly.

Masopustní tvoření

Ukážeme si, jak si vyrobit nějakou tu masopustní dobrotu, ale také, jak se připravit na průvod masek. Naše tutoriály berte jako inspiraci pro vlastní kreativitu. Té se rozhodně žádné meze nekladou a masopust snese všechny vaše bláznivé nápady. Taková je už jeho podstata. V masopustním průvodu se slaví život sám. A k němu přece patří i legrace, nebo ne? Tak schválně, jakou nejbláznivější masku se vám podaří vymyslet a hlavně vytvořit?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Masopust I

Pracovní list je zaměřený na propojení čtení, psaní, přemýšlení a vyrábění. Děti si zapíšou, co o Masopustu vědí a po shlédnutí videí shrnou, co se dozvěděly zajímavého. Vyrobí si jednu nezbytnou rekvizitu do průvodu a napíšou k ní podle návodných otázek popis pracovního postupu.
1. stupeň ZŠ
Prvouka
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
20 minut

Okruhy

Masopustní zvyky mají svůj původ už v předkřesťanských dobách a reprezentují oslavy konce zimy. Oslavy, které znamenají hodování, veselení se a zábavu mezi dvěma postními obdobími. Schválně, jestli…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka · Člověk a společnost
13 6

ČT edu nejsou pouze videa

988

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání