Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů

Připravili jsme pro vás cestu časem tak, jak se vepsal do architektonických památek. Na území České republiky najdeme spousty významných a zachovalých staveb, které jsou němými svědky doby svého vzniku. Přesto nám mohou mnoho prozradit. Pojďte s námi obdivovat gotické kaple i funkcionalistické vily, kochat se jejich půvabem a důmyslnými konstrukcemi.

Jaký ze stylů, které vám představíme, si vás získal nejvíc? A která stavba vás chytla za srdce? Je těžké vybrat jen jednu. Pokud jde o architekturu a její dějiny, má se naše země opravdu čím chlubit. Doslova na každém kroku můžete narazit na něco unikátního. S jedinečnými památkami se pojí také celá řada jedinečných příběhů. Pojďme se s nimi seznámit.

Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

24 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

12 listů

Pracovní list: Dechberoucí baroko

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ k námětu do výuky Dechberoucí baroko, který je součástí vybrané kapitoly Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Elegantní gotika

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ k námětu do výuky Elegantní gotika, který je součástí vybrané kapitoly Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis
Časová náročnost:
15 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 138

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání