architektonicky-styl-venkov

Venkovská architektura

V České republice najdeme řadu živoucích příkladů toho, jak se žilo v minulosti na venkově. Kde? Z venkovských staveb lze vyčíst ledacos o tom, jak pestré byly životy našich předků. Stačí se vydat na některé z míst, kde se, díky bohu, čas tak trochu zastavil. Co všechno se můžeme z venkovské architektury dozvědět?

Venkovská architektura

Vydejte se s námi na exkurzi po českém venkově a jeho architektonických skvostech. Až do počátku dvacátého století žila většina našeho obyvatelstva na vsích. Domy, které vám ukážeme, vyprávějí o tom, jak. I malé Česko je bohaté na spousty mimořádných lidových staveb originálních koncepcí. Pojďte se s námi podívat na jejich pestrost a řemeslné mistrovství zároveň.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Venkovská architektura

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ k námětu do výuky Venkovská architektura, který je součástí vybrané kapitoly Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Připravili jsme pro vás cestu časem tak, jak se vepsal do architektonických památek. Na území České republiky najdeme spousty významných a zachovalých staveb, které jsou němými svědky doby svého…

Dějepis
24 12

ČT edu nejsou pouze videa

917

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání