Dechberoucí baroko

Barokní architektura je nejen honosná a pompézní, ale také mystická. V centru zájmu baroka jsou pochopitelně budovy sakrální. Jejich výzdoba přitom není o nic méně podstatná než stavby samotné. Pojďte se s námi podívat do Kuksu, kde se podepsal největší barokní sochař Matyáš Braun. Obdivovat můžeme také sofistikovanou geometrii Santiniho kostela sv. Jana Nepomuckého.

Dechberoucí baroko

V bývalé moravské metropoli Olomouci najdeme barokní památku, která nemá obdoby u nás ani ve světě. V době, která je spojená s obrodou křesťanství, tu vznikl klenot, doslova scénografie barokního divadla. Jeho úkolem bylo vzbuzovat údiv a činí tak dodnes. Je zapsán i na seznamu Světového a kulturního dědictví UNESCO. O čem je řeč? Pojďte to zjistit s námi.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Dechberoucí baroko

Pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ k námětu do výuky Dechberoucí baroko, který je součástí vybrané kapitoly Architektonické styly: Po stopách našich architektonických klenotů. Porovnejte si znalosti z našich videí. Vhodné pro prezenční i online výuku.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Baroko / Робочий лист: Архітектурні стилі – бароко

V průběhu staletí bylo na území naší republiky vystavěno mnoho staveb v různých architektonických stylech. / Протягом століть на території нашої республіки було збудовано безліч будівель у різних архітектурних стилях.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Dějepis
Štítek Materiály v ukrajinštině
Časová náročnost:
15 minut

Okruhy

Připravili jsme pro vás cestu časem tak, jak se vepsal do architektonických památek. Na území České republiky najdeme spousty významných a zachovalých staveb, které jsou němými svědky doby svého…

Dějepis
24 12

ČT edu nejsou pouze videa

988

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání