Námět do výuky pro:

Cesty přírodou a lovení pokladů pro malé i velké dobrodruhy

Léto a hlavně dva měsíce prázdnin jsou ideální doba na podnikání výletů a dobrodružných výprav. Už víte, kam se vydáte na cesty přírodou, nebo jak zábavné je lovení pokladů? Pokud vám chybí inspirace, s námi ji určitě najdete. Před cestou je ale nutné se pořádně připravit a dobře zabalený batoh není to jediné. Umíte se orientovat podle turistických značek a znáte jejich význam a historii? A jak vlastně vznikaly cesty? Pokud se vydáte na hledání kešek, budete potřebovat chytrý telefon s GPS navigací. Chtěli byste vědět, jak navigace funguje?

Cesty přírodou a lovení pokladů

Léto patří výletníkům a dobrodruhům. Ti se ale musí umět na cestách zorientovat, ať už jdou po silnici, turistické stezce nebo lesem. Chcete při výletu zazářit a pobavit své kamarády nebo rodiče zajímavými informacemi nebo si příjemně zkrátit cestování zábavnými fakty? Prozradíme vám, jak vznikaly cesty a kdo je zakládal. Cestou lesem nebo na turistické stezce zase využijete znalosti o turistických značkách. Kuba z Wifiny vám řekne, kudy vedla první, kolik kilometrů cest je jimi označeno a kdo se o ně stará. A jeho kamarád Matěj zase ví, jak funguje navigace. To se vám bude hodit, až se vydáte na lov kešek. Víte, co se v těchto krabičkách s poklady skrývá a jaké jsou taje geocachingu?  Chcete se stát kačerem nebo dobrodruhem? Teď už víte všechno, co potřebujete.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Zajímavosti o navigaci

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o navigacích, procvičí, jak navigace fungují a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Turistické značení

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o turistickém značení, jak se turistické značky vyvíjely a mnoho dalšího.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Jak vznikaly cesty

Tento pracovní list je určený žákům 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o cestách, o tom jak cesty vnikaly a mnoho dalšího.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
20 minut

Aktivita k rozvoji digitální kompetence: Plánujeme výlet – tvoříme pozvánku

Žák připraví a naplánuje jednodenní výlet do okolí. Žák si prakticky vyzkouší tvorbu pozvánky na výlet s využitím digitálních technologií. www.gramotnosti.pro/epublikace // autoři: PPUC-ČG-OVU-tým
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Informatika
Štítek Digitální kompetence

Okruhy

Jezdit na výlety, poznávat krásy naší vlasti nebo podnikat dobrodružné výpravy můžete celý rok, ale léto je pro ně jako stvořené. Chtěli byste někam vyrazit nebo si užít zábavu v přírodě, ale chybí…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka
35 18

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání